Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich po drugim dniu rywalizacji

Za nami drugi dzień zmagań o medale na igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w Tokio. Poznaliśmy medalistów w siedmiu konkurencjach i w żadnej z nich w pierwszej trójce nie był reprezentant Polski.

W miniony piątek odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie znicz olimpijski zapaliła Naomi Osaka. Reprezentanci Polski defilowali jako 165. kraj w kolejności ustalonej przez alfabet japoński. W roli chorążych wcielili się Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. Pierwszego dnia igrzysk sportowcy rywalizowali o medale w siedmiu dyscyplinach.

Zobacz wideo

Klasyfikacja medalowa IO w Tokio po 24 lipca. Na czele Chińczycy

Sportowcy rywalizowali w sobotę o medale igrzysk olimpijskich w takich dyscyplinach, jak łucznictwo, kolarstwo szosowe, szermierka, judo, strzelectwo, taekwondo oraz podnoszenie ciężarów. Zdecydowanie najlepiej poradzili sobie Chińczycy, którzy zdobyli trzy złote medale – w podnoszeniu ciężarów (w kategorii 49 kg), szermierce oraz strzelectwie (karabinem pneumatycznym 10m kobiet) – oraz brązowy medal w strzelaniu pistoletem pneumatycznym 10m mężczyzn.

W pierwszej trójce znajdują się Włosi oraz Japończycy, którzy zdobyli po jednym złotym i jednym srebrnym medalu. Italia uzyskała krążki w taekwondo mężczyzn w kategorii 58 kg oraz w szabli indywidualnej mężczyzn. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni uzyskali medale w judo mężczyzn (w kategorii 60 kg) oraz kobiet (w kategorii 48 kg). Polacy kończą pierwszy dzień igrzysk bez medali. Zdecydowanie najbliżej był Michał Kwiatkowski, który w wyścigu ze startu wspólnego długo liczył się w walce o podium, ale zajął finalnie 11. miejsce.

Klasyfikacja medalowa po pierwszym dniu igrzysk olimpijskich w Tokio:

 • 1. Chiny – 4 – 3/0/1
 • 2. Włochy – 2 – 1/1/0
  Japonia – 2 – 1/1/0
 • 4. Korea Południowa – 3 – 1/0/2
 • 5. Ekwador – 1 – 1/0/0
  Węgry – 1 – 1/0/0
  Iran – 1 – 1/0/0
  Kosowo – 1 – 1/0/0
  Tajlandia – 1 – 1/0/0
 • 10. RKOl. – 2 – 0/1/1
  Serbia – 2 – 0/1/1
Więcej o: