Tak wygląda tabela polskiej grupy po pierwszej kolejce IO. Sensacyjny lider

Polscy siatkarze po niezwykle dramatycznym meczu przegrali z Iranem 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23) w swoim pierwszym grupowym meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sensacyjnym liderem tabeli grupy A po pierwszej kolejce został gospodarz turnieju, Japonia.

Głównym celem męskiej reprezentacji Polski w siatkówce jest poprawa wyniku z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wówczas Polacy po porażce 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi odpadli już w ćwierćfinale. Teraz ich pierwszym rywalem w grupie był Iran, który chciał się zrewanżować biało-czerwonym za porażkę z Rio w tie-breaku 2:3.

Dramatyczny mecz Polaków z Iranem i porażka na początek IO

W pierwszym secie Polacy pewnie wygrali 25:18. W drugiej partii Iran postanowił znacznie trudniejsze warunki biało-czerwonym. Cały czas utrzymywał kilkupunktową przewagę i wygrał 25:22. Kolejny set zakończył się identycznym wynikiem jak poprzedni i Iran niespodziewanie objął prowadzenie 2:1. W czwartej partii przy stanie 15:15 Polacy zdobyli trzy punkty z rzędu, dzięki czemu zdołali ostatecznie doprowadzić do tie-breaka po dobrych akcjach Bartosza Kurka i Wilfredo Leona. W piątym secie wojnę nerwów bardziej wytrzymali Irańczycy, którzy ostatecznie wygrali 23:21 i cały mecz 3:2!

Po przegranej zespołu Vitala Heynena z Iranem Polska zajmuje 4. miejsce w tabeli grupy A. W innych spotkaniach Włochy dopiero po tie-breaku pokonały Kanadę 3:2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11), natomiast Japonia odniosła pewne zwycięstwo 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) z Wenezuelą.

6. Wenezuela - 0 punktów, 1 porażka, sety 0:3

W kolejnych meczach rywalami w grupie będą reprezentacje Włoch (26 lipca o godz. 7:20), Wenezueli (28 lipca o 9:25), Japonii (30 lipca o 7:20) i Kanady (1 sierpnia o godz. 2:00). Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.