Znakomity początek igrzysk dla Natalii Partyki. Pewne zwycięstwo Polki

Natalia Partyka znakomicie rozpoczęła rywalizację na igrzyskach w Tokio. Polska tenisistka stołowa okazała się lepsza od Australijki Michelle Bromley, dzięki czemu awansowała do II rundy turnieju olimpijskiego.

Natalia Partyka występuje na igrzyskach olimpijskich już po raz czwarty w karierze (wcześniej zakwalifikowała się na turnieje w Pekinie w 2008, Londynie w 2012 i Rio de Janeiro w 2016 roku). Przed starciem z Bromley Polka była stawiana w roli faworytki, czego dowodem jest światowy ranking. 31-latka zajmuje 80. miejsce, natomiast australijska tenisistka stołowa znajduje się na 211. pozycji.

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Andrzej Duda wywołał zamieszanie na meczu Polaków. Rywal nie wiedział, co się dziejeAndrzej Duda wywołał zamieszanie na meczu Polaków. Rywal nie wiedział, co się dzieje

Świetna gra i zwycięstwo Natalii Partyki

W sobotnim pojedynku wyraźnie było widać różnicę dzielącą obie zawodniczki w rankingu. Polska zawodniczka nie dała rywalce żadnych szans, popisując się dokładnością i szybkością gry. Partyka wygrała z Bromley 4:0 (11:3, 11:5, 11:5 i 11:7).

W grze zawodniczki z Australii widoczna była zbyt duża ilość niewymuszonych błędów, co pozwoliło Polce na kontrolowanie pojedynku. 31-latka w każdym z setów szybko budowała przewagę, a także miała kilka piłek setowych. W pewnym momencie Bromley zaczęła grać nieco lepiej, ale nie była w stanie zbliżyć się do świetnie dysponowanej Polki.

Michał Kwiatkowski podczas wyścigu na IO w TokioKwiatkowski doprowadzał ciało do temperatury 39 stopni. Celowo wywołana gorączka

Pojedynek pomiędzy Natalią Partyką i Michelle Bromley trwał zaledwie pół godziny. Dzięki zwycięstwu w I rundzie polska zawodniczka awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się z reprezentantką Egiptu Diną Meshref.

Więcej o: