Tak wygląda tabela polskiej grupy przed meczem Polska - Iran. Niespodziewany lider

Japońscy siatkarze wygrali 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) pierwszy mecz igrzysk przeciwko Wenezueli i dość niespodziewanie objęli prowadzenie w tabeli polskiej grupy w turnieju olimpijskim w Tokio.

Japończykom bardzo zależało na dobrym otwarciu turnieju olimpijskiego u siebie. Grali z Wenezuelą, która wydawała się być zdecydowanie słabszym rywalem. Zatem gospodarze potrzebowali potwierdzenia, że nie wywrócą się już na pierwszej przeszkodzie w Tokio

Japończycy pewnie pokonali Wenezuelę. Ostatni mecz polskiej grupy przed otwarciem kadry Heynena

I zrobili, co trzeba. W dwóch pierwszych setach Wenezuela nawiązywała jeszcze walkę z Japończykami, ale i tak przegrała je wyraźnie - do 21 i 20. W trzeciej partii przyszedł jednak pogrom. Azjaci byli o wiele lepsi i wygrali aż do 15. Świetne spotkanie rozgrywał Yuki Ishikawa, który zdobył 15 punktów przy wysokiej, 65-procentowej skuteczności w ataku.

Andrzej Duda wywołał zamieszanie na meczu Polaków. Rywal nie wiedział, co się dziejeAndrzej Duda wywołał zamieszanie na meczu Polaków. Rywal nie wiedział, co się dzieje

Ten mecz był ostatnim w polskiej grupie przed pierwszym spotkaniem drużyny Vitala Heynena w Tokio. Mecz z Iranem odbywa się dla Polaków po wymęczonej wygranej Włochów z Kanadą po tie-breaku i właśnie pewnym zwycięstwie Japonii nad Wenezuelą w trzech setach.

Michał Kwiatkowski podczas wyścigu na IO w TokioKwiatkowski doprowadzał ciało do temperatury 39 stopni. Celowo wywołana gorączka

Tak wygląda tabela grupy A siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio:

1. Japonia - 3 punkty - 1 zwycięstwo, sety 3:0
  2. Włochy - 2 punkty - 1 zwycięstwo, sety 3:2
  3. Kanada - 1 punkt - 1 porażka, sety 2:3
  4. Polska - 0 punktów - 0 meczów
  5. Iran - 0 punktów - 0 meczów

Richard Carapaz został mistrzem olimpijskimPiękna walka Kwiatkowskiego. Polak osłabł, ale skończył wyścig w czołówce

Polscy siatkarze rozpoczną mecz z Iranem w sobotę o godzinie 12:40 czasu polskiego. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.