Koszmarna kontuzja hiszpańskiego piłkarza na igrzyskach. Pokazał nogę

Hiszpania nie tylko straciła sensacyjnie dwa punkty, zaledwie remisując z Egiptem 0:0 w pierwszym spotkaniu turnieju olimpijskiego, ale również Daniego Ceballosa, który mocno ucierpiał po starciu z jednym z rywali, a potem na Instagramie pokazał zdjęcie swojej kostki lewej nogi.

Będący faworytami Hiszpanie nie dali rady pokonać Egiptu, choć na bramkę rywali oddali kilka strzałów, przy zaledwie jednym ekipy z Afryki. W składzie, który zagrał na pierwszym meczu IO w Tokio pojawili się Marco Asensio, Pedri, Eric Garcia, Pau Torres, Unai Simon, Mikel Oyarzabal. Wszyscy oprócz Asensio brali udział w Euro 2020. Resztę zespołu uzupełnili piłkarze grający m.in. w Realu Madryt (Daniel Ceballos), FC Barcelonie (Oscar Mingueza) czy RB Lipsk (Dani Olmo).

Fatalny stan kostki Daniego Ceballosa. Hiszpan pokazał, jak obecnie wygląda

Po sensacyjnym remisie 0:0 z Egiptem Hiszpania ma powody do nie zadowolenia nie tylko z powodu straty punktów. W 41. minucie spotkania Taher Mohamad nadepnął na nogę Daniego Ceballosa, a jego noga w fatalny sposób wygięła się w sposób nienaturalny i musiał zejść z boiska w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy zastąpił go Jon Moncayola.

Po zakończeniu spotkania piłkarz Realu Madryt zrobił zdjęcie kontuzjowanej nogi i zamieścił je w mediach społecznościowych. Jest stan wygląda koszmarnie. Na fotografii widzimy spuchniętą kostkę lewej nogi, która dodatkowo po pewnym czasie zrobiła się cała sina.

Na razie nie jest jasne, czy Ceballos będzie mógł wystąpić w kolejnych dwóch meczach grupowych Hiszpanii na turnieju olimpijskim w Tokio. W najbliższej, drugiej kolejce, Hiszpania zagra w kolejnym spotkaniu z Australią, która sensacyjnie pokonała Argentynę 2:0, a później zmierzy się z zespołem z Ameryki Południowej.

Ceballos w poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Arsenalu. W lecie wrócił do Realu Madryt, gdzie chciałby powalczyć o miejsce w podstawowym składzie zespołu Carlo Ancelottiego.