Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie w Tokio. Mecz trwał prawie trzy godziny

Hiszpanka Paula Badosa (WTA 29.) będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio. Badosa w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:7, 6:3, 6:0.

Iga Świątek w I rundzie bez trudu pokonała Niemkę Monę Barthel 6:2, 6:2 w godzinę i osiem minut. Jej najbliższa przeciwniczka musiała spędzić na korcie zdecydowanie więcej czasu. Mało tego, jeden set spotkania Badosa - Mladenović był dłuższy od całego meczu z udziałem Polki.

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

W pierwszym, trwającym aż 70 minut, secie lepsza okazała się Francuzka, która zwyciężyła 7:6, wygrywając w tie-breaku do 4. Później jednak na korcie rządziła Badosa, która pozwoliła rywalce na zdobycie zaledwie trzech gemów w pozostałej części meczu.

W drugiej partii Mladenović jeszcze walczyła, ale to reprezentantka Hiszpanii wygrała 6:3. Trzeci set był już teatrem jednej aktorki. Badosa oddała w nim rywalce tylko 10 małych punktów i ani jednego gema. Zwyciężyła 6:0 i po 2 godzinach oraz 45 minutach walki zameldowała się w II rundzie. 

Iga Świątek podczas meczu 1. rundy igrzysk olimpijskichTrener Igi Świątek ocenia jej pierwszy mecz na igrzyskach. Uratowała przed upałem

"Zrozumiałam, dlaczego igrzyska są tak wyjątkowe"

- Stres jest większy niż zwykle. Mimo że mój tata dużo opowiadał mi o igrzyskach. Jednak dopiero jak tutaj przyjechałam, zrozumiałam, jak jest na igrzyskach i czym różnią się od pozostałych turniejów - mówiła po zwycięstwie z Barthel Iga Świątek. 

- Słyszałam, że pierwsze igrzyska są, kolokwialnie mówiąc, „dziwne". Wszystko jest inne, trzeba się przyzwyczaić. Tutaj na pewno wymagająca jest też pogoda. Nie gramy w europejskich warunkach. Cieszę się też, że pokonałam już jet-lag. Mam nadzieję przyzwyczaić się do tych upałów i czuć się z dnia na dzień coraz luźniej na korcie - dodała reprezentantka Polski. 

Mecz Świątek - Badosa zostanie rozegrany w poniedziałek lub wtorek. 

Więcej o: