Jarecka prowadziła z wicemistrzynią olimpijską już 10:7! Wtedy nastąpił kataklizm [WYNIKI]

Nieudana walka o ćwierćfinał turnieju szpadzistek w wykonaniu Polek. Zarówno Aleksandra Jarecka, jak i Renata Knapik-Miazga przegrały swoje walki w 1/8 finału igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polki bardzo dobrze zaczęły turniej szpadzistek w Tokio. W 1/16 finału odpadła tylko Ewa Trzebińska, która przegrała z Estonką Katriną Lehis 10:11. Aleksandra Jarecka pokonała 15:11 Rosjankę Violettę Kołobową, a Renata Knapik-Miazga wygrała 15:8 z Ukrainką Oleną Kryvytską.

Polki miały o wiele trudniejsze zadanie w walce o ćwierćfinał igrzysk olimpijskich. Aleksandra Jarecka trafiła na wicemistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro sprzed pięciu lat, Włoszkę Rossellę Fiamingo. Polka, która debiutuje w igrzyskach, bardzo dobrze rozpoczęła swój pojedynek. Po pierwszych trzech minutach był remis 2:2.

Jarecka po porażce nie chciała nawet rozmawiać z dziennikarzami

Kolejne trzy minuty byłby popisem Aleksandry Jareckiej. Polka zdominowała Włoszkę i zdołała uzyskać przewagę, prowadząc 7:5. Jarecka kapitalnie zaczęła ostatnie trzy minuty walki, prowadziła już 10:7 i wydawało się, że pewnie zmierza po awans do ćwierćfinału. Wówczas nadszedł jednak kataklizm - Włoszka nie dość, że odrobiła straty, to błyskawicznie uciekła Polce, prowadząc już 14:11. Ostatecznie Fiamingo wygrała 15:12, wyrzucając Polkę z turnieju olimpijskiego. Jarecka po zakończonym pojedynku nie chciała nawet rozmawiać z dziennikarzami.

Michael HicksWściekły reprezentant Polski wyszedł po meczu z krzykiem. "Jestem wkurzony"

Teoretycznie nieco łatwiejsze zadanie miała Renata Knapik-Miazga. Polka trafiła na reprezentantkę Hongkongu Man Wai Vivian Kong. To mistrzyni Azji z 2018 roku. Chinka od początku rywalizacji kontrolowała jej przebieg, prowadząc po trzech minutach 3:1. W kolejnych trzech minutach utrzymała swoją przewagę, prowadząc 6:4. Ostatnie trzy minuty to jej popis i pewne zwycięstwo nad Knapik-Miazgą 15:8.

Tym samym Polki odpadły już w komplecie z olimpijskiego turnieju szpadzistek. Przed nimi jednak start drużynowy, który odbędzie się we wtorek. Wtedy Polki powinny włączyć się do walki o olimpijski medal - aktualnie w rankingu drużynowym są klasyfikowane na 2. miejscu.