Iga Świątek skorzysta na decyzji organizatorów! Osaka uprzywilejowana w Tokio?

Mecz Igi Świątek z Moną Barthel w I rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio, który odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (godzina 4:00), został przeniesiony na kort centralny w stolicy Japonii. Wiele wskazuje na to, że powodem takiej decyzji jest udział Naomi Osaki w ceremonii otwarcia igrzysk.

Już pierwszego dnia igrzysk w Tokio rozpocznie się turniej tenisowy, a w nim zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka, deble Hurkacza z Łukaszem Kubotem i Linette z Alicją Rosolską, a także mikst Świątek z Kubotem. 

Zobacz wideo

Iga Świątek w rywalizacji singlistek już w sobotę wyjdzie na kort, a jej rywalką będzie Niemka Mona Barthel (WTA 172). Spotkanie to zostanie rozegrane o 4:00 czasu polskiego na korcie centralnym Ariake Tennis Park i tu nastąpiła zmiana, bowiem pierwotnie mecz Polki z Niemką miał się odbyć na korcie nr 1.

Tymczasem miejsce na korcie centralnym się zwolniło, gdyż na niedzielę przeniesiono mecz reprezentantki gospodarzy Naomi Osaki z Chinką Saisai Zheng. Organizatorzy nie podali przyczyny takiej decyzji, ale wiele wskazuje na to, że jest ona spowodowana udziałem Japonki w ceremonii otwarcia igrzysk, która rozpocznie się w piątek o 13:00 czasu polskiego. Wówczas Osaka nie miałaby czasu na to, żeby odpowiednio przygotować się do swojego spotkania, jeśli miałoby ono odbyć się w sobotnie przedpołudnie.

Również w sobotę na kort wyjdą inni reprezentanci Polski. Około godziny 7:00 czasu polskiego swój mecz na korcie nr 7 rozegra Kamil Majchrzak, który zmierzy się z Serbem Miomirem Kecmanoviciem. Około 8:30 z kolei na korcie nr 6 debel Hubert Hurkacz / Łukasz Kubot zagra z Niemcami Alexandrem Zverevem i Janem-Lennardem Struffem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.