Niecodzienny wypadek podczas treningu przed igrzyskami. Tyczkarz stracił zęby [WIDEO]

Brytyjski tyczkarz Harry Coppel stracił połowę zęba po tym, jak poprzeczka spadła mu wprost na twarz. Atleta starał się złapać ją własnymi rękami, jednak próba ta nie przebiegła, tak jak planował.

- Oddałem dobre skoki na obozie kadry Wielkiej Brytanii. Jednak... Poprzeczka spadła mi na twarz, a moje zęby są w rozsypce. Mam nadzieję, że w pobliżu jest dobry dentysta - napisał żartobliwie na Twitterze Harry Coppell. Lekkoatleta opublikował również nagrania ze skoku oraz moment, w którym nieskutecznie próbował złapać spadającą poprzeczkę. 

Zobacz wideo

Niecodzienny wypadek w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Coppell

Nie wiadomo, czy Coppellowi uda się wyleczyć zęby do startu jego dyscypliny na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brytyjczyk ma tydzień, aby jak sam napisał na Twitterze, znaleźć odpowiedniego dentystę. Skoki o tyczce odbędą się w następną sobotę 31 lipca. Dopiero wtedy po eliminacjach do startu ruszą lekkoatleci specjalizujący się w tej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że w kwalifikacjach nie zabraknie Polaków: Piotra Liska, Roberta Sobera oraz Pawła Wojciechowskiego. 

Harry Coppell jest mistrzem świata juniorów młodszych z 2013 roku. Jego rekord życiowy wynosi 5,85 metra, jednak to o ponad 25 cm mniej od światowego rekordu, który wynosi 6,18 m. Igrzyska olimpijskie w Tokio będą pierwszą taką imprezą w karierze Brytyjczyka. 

Już w piątek 23 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie XXXII letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Uroczysta ceremonia otwarcia odbędzie się na Stadionie Narodowym w Tokio. Jej rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 13:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać w TVP 1, TVP Sport, a także na antenie Eurosport 1 oraz online na stronie sport.tvp.pl, aplikacji TVP Sport i w usłudze Eurosport Player. Relacja tekstowa z ceremonii także na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.