Świetny początek igrzysk dla Polaków! Wielkie emocje w walce o finał [WIDEO]

Polscy wioślarze rozpoczęli igrzyska olimpijskie w świetnym stylu. W finałach popłyną już dwie polskie osady, a kolejna jest pewna udziału w półfinale.

Znakomicie spisały się dwie polskie osady w IO Tokio. Dwie z nich wystąpią we wtorkowym finale i tym samym są już pewne tego, że powalczą o medale. 

Zobacz wideo W Tokio nie widać igrzysk, a już w piątek początek sportowego święta

Wioślarska czwórka podwójna mężczyzn w składzie Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Szymon Pośnik okazała się najlepsza w eliminacjach, finiszując przed reprezentantami Włoch. Wyścig był tak zacięty, że ludzkim okiem nie dało się tego stwierdzić i technologia, a dokładnie fotofinisz zadecydował o triumfie Polaków.

Zobacz wyścig eliminacyjny polskiej osady:

W finale przeciwnikami polskiej osady będą Włosi, Holendrzy i Australijczycy. Do tego grona dołączą dwie kolejne reprezentacje, które awansują z repasaży.

To nie były jedyne dobre informacje z toru wioślarskiego w Tokio. W finale popłynie również polska czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Polki zajęły drugą pozycję w biegu kwalifikacyjnym za Chinkami. Rywalkami biało-czerwonych będą we wtorek reprezentantki Niemiec, Holandii, Chin oraz dwie najlepsze osady z repasaży.

W Tokio startowali również Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski w konkurencji dwójki podwójnej. Okazali się najlepsi, a za nimi uplasowali się Szwajcarzy. Polacy awansowali do poniedziałkowego półfinału.

Na sobotę zaplanowano następne starty z udziałem polskich zawodników. Popłynie wówczas męska czwórka bez sternika. Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Więcej o: