Sześć goli w hicie Brazylia - Niemcy na igrzyskach! Thriller i kosmiczny gol [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii pokonała Niemcy 4:2 w pierwszej kolejce grupy D na igrzyskach olimpijskich. Klasycznym hat-trickiem popisał się napastnik Evertonu - Richarlison.

Brazylijczycy już do przerwy prowadzili 3:0, a bohaterem pierwszej połowy był zawodnik Evertonu - Richarlison - który potrzebował zaledwie 30 minut, by ustrzelić klasycznego hat-tricka. Pierwszą bramkę 24-latek zdobył już w 7. minucie.

Po prostopadłym podaniu Antony'ego Richarlison znalazł się w sytuacji sam na sam z Florianem Muellerem. O ile niemiecki bramkarz dał radę odbić pierwsze uderzenie Brazylijczyka, o tyle przy dobitce był już bezradny.

Drugi gol padł kwadrans później. Z lewej strony dośrodkował Guilherme Arana, a Richarlison pokonał Muellera uderzeniem głową z pięciu metrów.

Multimilioner kusi Mariusza Stępińskiego. Polak odejdzie z Włoch?Multimilioner kusi Mariusza Stępińskiego. Polak może zmienić klub

W 30. minucie zawodnik Evertonu wpadł w pole karne po podaniu Matheusa Cunhy i strzelił gola uderzeniem w dalszy róg bramki. Tuż przed przerwą mogło być 4:0 dla Brazylii. Mogło, ale w doliczonym czasie gry Cunha zmarnował rzut karny.

Brazylijczycy pokonali Niemców

W 57. minucie nadzieję Niemcom dał Nadiem Amiri. Zawodnik Bayeru Leverkusen zdecydował się na strzał z powietrza sprzed pola karnego, czym zaskoczył nieporadnie interweniującego Santosa. Radość Niemców nie trwała jednak długo, bo sześć minut później za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Maximilian Arnold.

Mimo to Niemcom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W 84. minucie z lewej strony w pole karne Brazylijczyków dośrodkował David Raum, a gola głową strzelił Ragnar Ache.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 0:1 w meczu sparingowymKażdy kibic ma swój powód, żeby oglądać PKO BP Ekstraklasę. A jaki jest Twój? Start sezonu już w piątek!

Niemcy rzucili się do ataku w poszukiwaniu wyrównującego gola. Zamiast tego stracili jednak bramkę na 2:4. W doliczonym czasie gry Brazylijczycy wyprowadzili kontratak, który po podaniu Bruno Guimaraesa genialnym uderzeniem wykończył Paulinho.

W drugim meczu tej grupy Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Arabię Saudyjską 2:1. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup.