Skandal tuż przed IO w Tokio. Reżyser ceremonii otwarcia wyrzucony. Wstrząsające nagranie z lat 90.

Reżyser ceremonii otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio został zwolniony niespełna dzień przed rozpoczęciem imprezy. Wszystko przez nagranie, na którym Kentaro Kobayashi miał naśmiewać się z Holokaustu.

Nagranie Kentaro Kobayashiego z lat 90. sprawiło, że władze IO w Tokio zdecydowały się wyrzucić go na dzień przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Na wspomnianym materiale widać, jak Kobayashi pracujący wtedy jako komik, w jednym ze swoich programów zwraca się do scenicznego kolegi zwrotem "zagrajmy w Holocaust". 

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

- Każda osoba bez względu na to, jak kreatywna, nie ma prawa kpić z ofiar nazistowskiego ludobójstwa - powiedział Abraham Cooper, dziekan i dyrektor ds. globalnych działań społecznych w Centrum Szymona Wiesenthala (SWC). Do całej sytuacji odniósł się również sam oskarżony. - Rozrywka nie powinna sprawiać, że ludzie czują się niekomfortowo. Rozumiem, że mój głupi dobór słów w tamtym czasie był niewłaściwy i żałuję tego - przyznał Kobayashi. 

Igrzyska olimpijskie bez dyrektora ceremonii otwarcia. To nie pierwszy taki przypadek przed Tokio 2020

W związku z wyrzuceniem Kentaro Kobayashiego w Japonii zaczęto się niepokoić o ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich. W wydarzeniu ma wziąć udział 950 osób, co jest i tak liczbą zmniejszoną z powodu pandemii koronawirusa. Impreza w Tokio rozpocznie się w piątek 23 lipca i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. 

Lidl w zabawny sposób odniósł się do zwycięstwa Huberta Hurkacza w ćwierćfinale WimbledonuPiąta rakieta świata może czekać na Huberta Hurkacza w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio

- W związku z tak bliskim terminem ceremonii otwarcia przepraszamy za wywołanie niepokoju u osób zaangażowanych w igrzyska, mieszkańców Tokio i japońskiej opinii publicznej - oznajmiła w oświadczeniu Seiko Hashimoto, japońska minister ds. olimpijskich. 

Kobayashi nie jest pierwszym przypadkiem zwolnienia, o którym zdecydowano przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Kilka dni temu odsunięty od ceremonii otwarcia został również kompozytor zespołu, który w szkole miał znęcać się nad niepełnosprawnymi kolegami - informuje stacja BBC.

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę na igrzyskach w Tokio. Piekielnie trudne losowanie LinetteIga Świątek poznała pierwszą rywalkę na igrzyskach w Tokio. Piekielnie trudne losowanie Linette

W lutym natomiast Yosuro Mori, prezydenta Japońskiej Federacji Rugby, został zwolniony przez żarty szowinistyczne. Mężczyzna wielokrotnie wspominał, że kobiety za dużo mówią, a spotkania z wieloma z nich w zarządzie "zajęłyby za dużo czasu". 

Więcej o: