Pierwsza sensacja podczas igrzysk w Tokio! Amerykanki wysoko przegrały na otwarcie

Szwedki zaskoczyły już pierwszego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio. Piłkarki sensacyjnie pokonały faworyzowane Amerykanki 3:0.

Piłka nożna kobiet wystartowała kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Jednymi z faworytek do wygrania turnieju są reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Zaskoczeniem była pierwsza kolejka grupy G, w której Szwecja pokonała Amerykanki 3:0. Bramki w spotkaniu zdobywały w 25. i 54. minucie Stina Blackstenius oraz w 72. minucie Lina Hurtig.

Stany Zjednoczone przegrały po raz pierwszy od dwóch lat. Fenomenalna seria przerwana

Przegrana w pierwszym meczu igrzysk olimpijskich w Tokio przerwał jednocześnie fenomenalną serię reprezentantek Stanów Zjednoczonych. Amerykanki nie przegrały ani jednego meczu od 19 stycznia 2019 roku. W tym czasie rozegrały 44 mecze, ich bilans to 40 wygranych i tylko cztery remisy. Ze Szwedkami piłkarki grały trzykrotnie, dwukrotnie wygrywając i raz remisując w ostatnim bezpośrednim starciu.

W grupie G poza Szwecją i Stanami Zjednoczonymi występują Nowa Zelandia oraz Australia. Następna kolejka odbędzie się 24 lipca (sobota). Wtedy USA zagra z Nową Zelandią, a Szwecja podejmie Australię. Ostatni mecz fazy grupowej reprezentacje rozegrają we wtorek 27 lipca. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet niejednokrotnie odnosiła sukces na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro (2016) piłkarki zajęły 5. miejsce, ale wygrały turnieje w 1996 roku w USA, 2004 roku w Grecji, 2008 roku w Chinach oraz w 2012 roku w Londynie. Zawodniczki mogą się także pochwalić czterokrotnym tytułem mistrza świata.