Pierwsi zawodnicy wykluczeni z igrzysk! Fatalne informacje płyną z Tokio

Koronawirus zaczyna zbierać coraz większe żniwo podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwszymi dwoma sportowcami, którzy zostali wykluczeni z udziału na skutek uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 stali się reprezentantka Chile w taekwondo i holenderska skateboardzistka.

Fernanda Aguirre, reprezentantka Chile w taekwondo miała rozpocząć rywalizację w niedzielę w kategorii do 57 kilogramów. Zawodniczka przybyła do Tokio z Uzbekistanu, a przeprowadzone u niej dwa testy na obecność koronawirusa wykazały dwa pozytywne wyniki.

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

Kolejne przypadki zakażenia na igrzyskach

Drugą zawodniczką, która uzyskała pozytywny wynik testu, na skutek którego nie będzie mogła wziąć udziału w igrzyskach jest 31-letnia Holenderka Candy Jacobs. Miała wystąpić w poniedziałkowym konkursie w skateboardingu, jednak wykrycie w jej organizmie koronawirusa wyeliminowało ją z rywalizacji.

Jacobs to czwarty sportowiec, który uzyskał pozytywny wynik testu w wiosce olimpijskiej, po południowoafrykańskich piłkarzach Thabiso Monyane i Kamohelo Mahlatsi oraz czeskim siatkarzu plażowym Ondreju Perusiciu. Cała trójka jednak będzie mogła rywalizować po zakończeniu 10-dniowej kwarantanny.

Chilijski Komitet Olimpijski potwierdził, że Aguirre została przeniesiona do obiektu rządowego, gdzie pozostanie do końca okresu kwarantanny. Kara Eaker, rezerwowa w amerykańskiej drużynie gimnastycznej, również uzyskała wynik pozytywny i jest poddana kwarantannie, wraz z siódmym, nienazwanym sportowcem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.