"Antyseksualne" łóżka w wiosce olimpijskiej? Burza przed IO, ale sportowcy już testują

Kartonowe łóżka w wiosce olimpijskiej wywołały burzę. Jedni wskazują, że powstały, żeby ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa i uniemożliwić uprawianie seksu, a drudzy, że to tylko kwestia ekologii. Łóżka jednak już zostały okrzyknięte "antyseksualnymi", a w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze testy.

Igrzyska w Tokio odbywają się w dobie epidemii koronawirusa i sporych liczb w kontekście nowych przypadków zakażeń w stolicy Japonii. Dlatego organizatorzy starają się jak najbardziej możliwie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Zobacz wideo "Wielka radość i ekscytacja. Igrzyska to najważniejsza impreza dla sportowców"

Łóżka w wiosce olimpijskiej z kartonu. Organizatorzy chcą, żeby mówiło się o ekologii, ale większość myśli o zabranianiu seksu

W mieszkaniach dla sportowców w wiosce olimpijskiej wstawiono specjalne łóżka, które mają być ekologiczne. Wielu twierdzi jednak, że są "antyseksualne", choć pomysł tworzenia ich szczególnie pod kątem dystansu społecznego był aktualny przede wszystkim rok i dwa lata temu. Od tego momentu organizatorzy zauważyli, że taka narracja nie przyniesie im jednak nic dobrego. 

Miało chodzić o to, że łóżka mogą pomieścić tylko jedną osobę i wytrzymują obciążenie maksymalnie 200 kilogramów, żeby uniknąć kontaktów seksualnych pomiędzy zawodnikami. Organizatorzy tłumaczą jednak, że łóżka są przede wszystkim ekologiczne. Są zrobione z kartonu, przez co w stu procentach będą możliwe do recyklingu po igrzyskach.

Ekologiczne także znicz i podia dla zawodników

Niektórzy sportowcy śmieją się, że powinni trenować spanie na podłodze, jeśli łóżka będą w stanie rozłożyć się w przypadku zbyt dużego obciążenia. Inni wskazywali, że łóżka są bardzo twarde, a jeden z irlandzkich gimnastyków nawet po nim skakał i pokazywał, że łóżko w żaden sposób jednak się nie składa. 

Poza łóżkami ekologiczne na igrzyskach mają być także znicz olimpijski, który został stworzony z odpadów aluminiowych. Do tego podia, na których staną zawodnicy najlepsi w danych konkurencjach, zostaną wykonane z przetworzonych odpadów domowych i morskich śmieci.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.