Bańka w Tokio pękła! Organizatorzy potwierdzają. Najgorszy scenariusz przed IO

Bańka, jaką miała być wioska olimpijska w Tokio, okazała się nieszczelna. W sobotę odnotowano w niej pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformował dyrektor generalny IO w Tokio, Toshiro Muto.

Japonia zmaga się z kolejną falą koronawirusa. Chociaż po gorszych momentach z początku maja wydawało się, że kraj poradził sobie z pandemią, to teraz, tydzień przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, sytuacja znów staje się bardzo trudna. Tylko w piątek w kraju odnotowano 1271 nowych zakażeń koronawirusem.

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

W związku z sytuacją pandemiczną w kraju igrzyska olimpijskie odbędą się w ściśle określonych, restrykcyjnych warunkach oraz bez udziału publiczności. Sami sportowcy przebywać zaś mogą jedynie w dwóch miejscach: wiosce olimpijskiej lub na sportowych arenach. Wioska miała pełnić rolę bańki, do której wstęp będą mieli jedynie przetestowani sportowcy, którzy uzyskali negatywne wyniki testów na koronawirusa.

Alicja TchórzKuriozalna sytuacja w polskiej kadrze przed IO. "Niezrozumiała. Nie dziwię się, że padają ostre oskarżenia"

Koronawirus w wiosce olimpijskiej

Niestety, bańka ta okazała się nieszczelna. W sobotę dyrektor sportowy IO w Tokio, Toshiro Muto, poinformował, że w wiosce olimpijskiej odnotowano pierwszy przypadek zakażenia. Chociaż nie podano personaliów chorej osoby, to wiadomo, że zakaziła się ona już w Japonii. Pewne jest, że sportowiec ten przybył do kraju zdrowy, z negatywnym wynikiem testu.

To kolejny przypadek koronawirusa dotykającego sportowca, który miał wystartować na igrzyskach. Łącznie odnotowano ich już 45. Wśród zakażonych była m.in. polska taekwondzistka, Aleksandra Kowalczuk, która zakaziła się jeszcze przed wylotem do Japonii.

Kolejny sukces Kacpra Kozłowskiego. Znalazł się wśród znakomitych piłkarzy"Tuttosport" ujawnia: Kacper Kozłowski u boku Pedriego, Bukayo Saki i Bellinghama

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Impreza, tak samo jak piłkarskiej Euro 2020, została przełożona o rok z powodu pandemii.

Więcej o: