Ewa Swoboda tłumaczy brak udziału w igrzyskach. "Pora na wyjaśnienia"

PZLA ogłosił we wtorek, że biegaczka Ewa Swoboda nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu kontuzji. Teraz 23-latka opublikowała w tej sprawie post na swoim Instagramie.

W wtorkowe popołudnie polskim środowiskiem sportowym wstrząsnęła informacja dotycząca biegaczki Ewy Swobody. - Tak, to prawda. Według nieoficjalnych informacji Sport.pl Ewa Swoboda nie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio. Zapewne niedługo oficjalny komunikat - przekazał dziennikarz Sport.pl Jakub Balcerski. 

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Niedługo później rzeczywiście te informacje zostały potwierdzone przez PZLA w specjalnym oświadczeniu. - Powodem absencji w Tokio najszybszej polskiej sprinterki ostatnich lat jest kontuzja - napisano na oficjalnym portalu związku. 

To będą inne igrzyska. To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Ewa Swoboda zabiera głos w sprawie igrzysk. "Rok 2021 jest dla mnie bardzo pechowy"

Niedługo po oficjalnym potwierdzeniu absencji Ewy Swobody na igrzyskach olimpijskich w Tokio głos zabrała sama biegaczka. 23-latka przekazała kibicom kilka szczerych słów o swojej kontuzji za pośrednictwem Instagrama. 

- Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie, tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja, która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego to jeszcze w 60 procentach naderwany prostownik krótki palców. Ten rok miał być sztosem, forma była kosmiczna, wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport - kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za cała naszą reprezentację. Serduszkiem będę z Wami! Dziękuję wszystkim, buziaki - napisała lekkoatletka. 

Maja Włoszczowska i Paweł KorzeniowskiPKOI wybrał dwóch chorążych polskiej kadry na igrzyska w Tokio

W 2019 roku Swoboda wygrała w Glasgow halowe mistrzostwa Europy. Ale wcześniej też odnosiła wiele sukcesów. Swoboda to mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny z 2015 roku oraz srebrna medalistka mistrzostw Europy z Eskilstuny z 2015 roku w sztafecie 4x100 m. W 2016 roku została wicemistrzynią świata juniorek w Bydgoszczy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyła medal na imprezie seniorskiej. Zdobyła wtedy złoty medal na Mistrzostwach Europy na dystansie 100 m. W tym samym roku zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Europy na dystansie 60 m. Swoboda to także halowa mistrzyni Polski seniorek na 60 metrów w latach 2015, 2017 i 2018. Złota medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 100 metrów w latach 2016-2018.

Więcej o: