Zmiany w transmisjach z IO w Tokio. Eurosport podał szczegóły

Geraldine Pons, dyrektor sportowa grupy Eurosport we Francji, poinformowała, że stacja otwiera siedem dodatkowych kanałów na igrzyska olimpijskie w Tokio. Prawdopodobnie nie będą one jednak dostępne w Polsce - informuje "SatKurier".

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca ceremonią otwarcia i potrwają do ósmego sierpnia bieżącego roku. Pełne prawa do transmitowania igrzysk olimpijskich w Polsce posiada stacja Eurosport, która będzie emitować każdą minutę rywalizacji olimpijczyków w stolicy Japonii. Eurosport zwiększa swój asortyment na czas igrzysk olimpijskich.

Zobacz wideo Polacy ładują baterie na Tokio. Ile brakuje? Leon: "25 procent to za dużo, potrzeba 15"

Eurosport wypuszcza siedem dodatkowych kanałów pod igrzyska olimpijskie w Tokio

Geraldine Pons, dyrektor sportowy grupy Eurosport we Francji poinformowała, że stacja dodaje siedem nowych kanałów z okazji igrzysk olimpijskich w Tokio. Mają one zostać dodane do dwóch istniejących stacji Eurosport 1 i Eurosport 2. Dodatkowo w ofercie pojawi się Eurosport 4K, na którym będzie nadawana m.in. ceremonia i otwarcia tegorocznej olimpiady.

Jak informuje miesięcznik "SatKurier", kanały Eurosport 1 i 2 skupią się na najważniejszych wydarzeniach i występach, natomiast pozostałe wylądują na nowych siedmiu kanałach. W programie nowych kanałów znajdzie się m.in. piłka nożna, golf, koszykówka, sporty walki czy rugby. Poza Eurosportem w Polsce transmisje z igrzysk olimpijskich będzie publikować platforma Player oraz Telewizja Polska. Obecność Playera może wskazywać na to, że nowe siedem kanałów może nie być dostępnych w Polsce.

Telewizja Polska planuje 350 godzin transmisji z igrzysk olimpijskich, a wydarzenia sportowe będzie można oglądać na TVP 1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zapowiedział za pośrednictwem Twittera, że zmagania w wioślarstwie oraz kajakarstwie będzie komentował Dariusz Szpakowski.

Więcej o: