Stan wyjątkowy w Tokio! Fatalna wiadomość dla kibiców przed igrzyskami!

Fatalne informacje docierają z Tokio! Japońskie władze postanowiły wprowadzić w mieście stan wyjątkowy, który ma obowiązywać aż do 22 sierpnia. To przekreśla szanse na obecność kibiców podczas olimpijskich zawodów.

Chociaż Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczynają się już 23 lipca, to nie można powiedzieć, by sytuacja w mieście odpowiadała atmosferze sportowego święta. Japończycy wciąż mocno sprzeciwiają się organizacji igrzysk, a ich nastrojów na pewno nie poprawiają rosnące statystyki zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach.

Zobacz wideo "Polska mogłaby wysłać dwie drużyny na igrzyska do Tokio"

Fatalna informacja z Tokio! W mieście wprowadzono stan wyjątkowy

W środę w samym Tokio zanotowano 920 nowych przypadków, czyli najwięcej od 13 maja, gdy zanotowano 1010 nowych zakażeń. To potwierdza, że w ostatnich dniach rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Pod koniec maja wydawało się, że sytuacja jest opanowana, bo liczba przypadków stale malała. Teraz ten trend się odwrócił i w ostatnich kilku tygodniach średnia liczba zakażeń rośnie z tygodnia na tydzień.

Protest przeciwko igrzyskom w Tokio, 17 maja 2021 r.Kolejne państwo wycofuje się z IO w Tokio. "Muszę przekazać to zawodnikom"

W środę rano czasu japońskiego, japoński rząd ogłosił, że ogłasza stan wyjątkowy w Tokio. To fatalna informacja, biorąc pod uwagę, że do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich pozostały już tylko nieco ponad 2 tygodnie. Stan wyjątkowy według doniesień japońskich mediów ma potrwać aż do 22 sierpnia, co jednoznacznie przekreślałoby szanse na obecność kibiców na trybunach podczas olimpijskich zawodów.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Igrzyska te miały odbyć się już rok temu, jednak z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte o 12 miesięcy.

Więcej o: