Kolejne państwo wycofuje się z IO w Tokio. "Muszę przekazać to zawodnikom"

Sportowcy z Samoa nie wystartują na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wszystko przez obawy związane z pandemią koronawirusa.

Chociaż Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczynają się już 23 lipca, to nie można powiedzieć, by sytuacja w mieście odpowiadała atmosferze sportowego święta. Japończycy wciąż mocno sprzeciwiają się organizacji igrzysk, a ich nastrojów na pewno nie poprawiają rosnące statystyki zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach.

Zobacz wideo Kszczot zrezygnował ze startu w Tokio. "Wycieczka go nie interesowała"

W środę w mieście zanotowano 714 przypadków zakażeń. To największa liczba od końca maja. Kiedy po spokojniejszym czerwcu wydawało się, że Japończyków czeka spokojne lato, koronawirus znów wrócił. Znów, bo przed kwietniowo - majowymi wzrostami, Japończycy mieli spokojniejszy luty i marzec po krytycznym styczniu, kiedy dziennie notowali ponad 1000 przypadków zakażeń w samym Tokio.

Kolejna kadra wycofała się z igrzysk olimpijskich

Niepewna sytuacja w kraju spowodowała, że z tegorocznych igrzysk olimpijskich wycofała się już Korea Północna. W czwartek taką decyzję ogłosiło Samoa. Kraj ten reprezentować miało kilkunastu sportowców, którzy mieli startować m.in. w lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów, boksie czy żeglarstwie.

Decyzja ma na celu ochronę mieszkańców Samoa. Do tej pory w kraju potwierdzono zaledwie trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Jak na razie na Samoa z tego powodu nie zmarł nikt.

- To strasznie przygnębiająca decyzja. Rano dowiedziałem się, że nikt z naszego kraju nie pojedzie na igrzyska. Teraz ja będę musiał przekazać tę wiadomość moim zawodnikom - agencji Reutera powiedział szef federacji podnoszenia ciężarów, Tuaopepe Jerry Wallwork.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Igrzyska te miały odbyć się już rok temu, jednak z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte o 12 miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA