Sofia Ennaoui nie jedzie na igrzyska. "Jedna z najtrudniejszych decyzji"

"Będąc w życiowej formie, dzień po wykonaniu wartościowych dwóch treningów obudziłam się z bólem, który uniemożliwiał mi normalne poruszanie się" - napisała w swoim oświadczeniu Sofia Ennaoui. Polską biegaczkę z igrzysk olimpijskich w Tokio wykluczyła kontuzja.

Sofia Ennaoui opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała kibiców o swojej decyzji. Kontuzja nie pozwoli zawodniczce wystartować podczas najbliższych igrzysk olimpijskich w Tokio

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Polska bez jednej reprezentantki na igrzyskach w Tokio! Kontuzja wykluczyła Sofię Ennaoui

"Gdyby ktoś mi powiedział przed tym zdarzeniem, że na miesiąc przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio i dokładnie w dniu obchodów "Dnia Olimpijskiego" będę musiała ogłosić swoją absencję na najważniejszej imprezie pięciolecia, to pomyślałabym, że to jakiś mało trafny żart" - kontynuowała w oświadczeniu 25-letnia Polka

"Zdaję sobie sprawę również z faktu, że jeszcze przez najbliższy czas będę musiała się z nią w domowym zaciszu pogodzić, ale przez wzgląd na moją dalszą karierę, zdrowie, komfort psychiczny i chęć dalszego rozwoju musiałam podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze" - dodała Sofia Ennaoui, dziękując wszystkim kibicom za wsparcie.

Sofia Ennaoui to wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów. W 2020 roku Polka po raz pierwszy w życiu zeszła poniżej czterech minut. Biegaczka uzyskała czas 3:59.70 i dała się wyprzedzić tylko utytułowanej Brytyjce Laurze Muir. Ennaoui przyznała, że kontuzji, która wyklucza ją z występu na IO w Tokio, doznała w połowie maja. Próby rekonwalescencji nie przyniosły pozytywnego skutku. 25-latka startowała również na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Sofia Ennaoui dotarła do finału zajmując 10. miejsce. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA