Wielki sukces Polaka! Powrót na igrzyska olimpijskie po 29 latach

Ogromny sukces osiągnął Sławomir Napłoszek. Polski łucznik wywalczył sobie kwalifikację olimpijską do Tokio. Dla 52-latka będzie to powrót na igrzyska po 29 latach.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Rozpoczęcie XXXII igrzysk zaplanowane jest na piątek 23 lipca 2021 roku na Stadionie Narodowym w Tokio. Początkowo impreza miała odbyć się w 2020 roku, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa. W samej Japonii igrzyska w dalszym ciągu wzbudzają wątpliwości z powodu utrzymującej się trudnej sytuacji epidemiologicznej. 

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Wielki sukces polskiego łucznika. Kwalifikacja olimpijska po 29 latach!

Zbliżające się igrzyska sprawiają, że kolejne tygodnie są ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Tradycyjnie jedynie osiągnięcie wymaganego minimum uprawnia do udziału w olimpiadzie. Reprezentacja Polski prawdopodobnie będzie liczyła około 200 osób. Z pewnością naszych reprezentantów zobaczymy w takich dyscyplinach jak siatkówka mężczyzn, tenis, lekkoatletyka czy żeglarstwo.

Rywale polskich siatkarzy podali kadrę na igrzyska. Wśród powołanych gwiazda ZAKSYRywale polskich siatkarzy podali kadrę na igrzyska. Wśród powołanych gwiazda ZAKSY

W poniedziałek okazało się także, że możemy być pewni swojego reprezentanta w łucznictwie. Kwalifikację do Tokio wywalczył sobie Sławomir Napłoszek. Dla 52-letniego łucznika będzie to powrót na igrzyska po 29 latach! Ostatni występ zaliczył na olimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku. Zajął wtedy 54. miejsce w wieloboju indywidualnym i 10. miejsce w wieloboju drużynowym. W 1994 roku zdobył indywidualnie złoty medal mistrzostw Polski oraz również złoto Pucharu Europy w drużynie. Za największy sukces Napłoszka należy uznać 4. miejsce w pierwszych Igrzyskach Europejskich w Baku w 2015 roku. 

Logo Igrzysk Olimpijskich w TokioOrganizatorzy igrzysk olimpijskich grożą sportowcom deportacją z kraju

Premiowane awansem miejsce zajęła także koleżanka Napłoszka z kadry - Sylwia Zyzańska, która po drodze pokonała między innymi inną Polkę Annę Tobolewską. 

Więcej o: