Rywale polskich siatkarzy podali kadrę na igrzyska. Wśród powołanych gwiazda ZAKSY

Selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Tillie ogłosił kadrę 12 zawodników na igrzyska olimpijskie w Tokio. Wśród nich znalazł się rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Benjamin Toniutti.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczynają się 23 lipca tego roku i potrwają do 8 sierpnia. Jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu podczas zmagań w Japonii jest reprezentacja Francji. Selekcjoner Laurent Tillie podjął ostateczną decyzję po przegranym 2:3 meczu z Włochami i skompletował kadrę 12 zawodników, którzy będą reprezentować Les Bleus podczas igrzysk olimpijskich.

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Znamy kadrę reprezentacji Francji na igrzyska olimpijskie w Tokio. Znalazł się w niej przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Laurent Tillie zdecydował się na ogłoszenie składu olimpijskiego niemal miesiąc przed ich rozpoczęciem. Francuzi chcą przebić swój wynik z igrzysk w Rio de Janeiro, gdzie zakończyli rywalizację w fazie grupowej. W grupie podczas igrzysk w Tokio Les Bleus zmierzą się z reprezentacją Brazylii, Rosji, Argentyny, Stanów Zjednoczonych oraz Tunezji. Francja odbędzie jeszcze krótkie zgrupowanie w Japonii przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich.

Tillie przyznał, że szczególny problem sprawiła mu selekcja na pozycji przyjmującego, gdzie musiał zrezygnować z Thibaulta Rossarda, a wcześniej z powodu kontuzji drużynę opuścił Julien Lyneel. – Decyzja zawsze jest skomplikowana, bo wiemy, że każdy daje z siebie maksimum. Ciężko dokonywać wyborów, które mogą wydawać się niesprawiedliwe czy niezrozumiane, ale trzeba tak robić, by być uczciwym wobec wszystkim – mówił selekcjoner Francuzów. W gronie powołanych znalazł się Benjamin Toniutti, przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kadra Francji na igrzyska olimpijskie w Tokio:

  • Przyjmujący: Kévin Tillie, Earvin N’Gapeth, Trévor Clévenot, Yacine Louati,
  • Atakujący: Jean Patry, Stéphen Boyer,
  • Środkowi: Barthélémy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor,
  • Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard,
  • Libero: Jenia Grebennikov.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.