Tragiczna śmierć członka komitetu Tokio 2020. Media: Rzucił się pod pociąg

Telewizja Nippon TV podała, że policja z Tokio prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w metrze. Śmierć poniósł członek Japońskiego Komitetu Olimpijskiego. Lokalne media twierdzą, że miał popełnić samobójstwo.

Główny księgowy Japońskiego Komitetu Olimpijskiego zmarł w poniedziałek. Został potrącony przez pociąg metra linii Toei Asakusa na stacji Nakanobu około godziny 9:20. Śledczy biorą pod uwagę motyw samobójczy. - Źródła podają, że pracownik stacji widział, jak 52-letni mężczyzna wskoczył na tory z peronu przed pędzący pociąg. Nie znaleziono przy nim żadnego listu pożegnalnego - informuje japońska agencja informacyjna Kyodo News.

Zobacz wideo Iga Świątek: Najważniejsze jest to, żeby nie mieć oczekiwań w stosunku do swojej gry. Wtedy mój poziom się poprawia

Nie żyje członek komitetu Tokio 2020

Rzecznik tokijskiej policji nie chciał komentować sprawy. Japoński Komitet Olimpijski zapewnia, że zbiera informacje na temat wypadku. Mężczyzna został zidentyfikowany na podstawie dowodu osobistego. Służby ratunkowe zabrały go do najbliższego szpitala, a dwie godziny później potwierdzono zgon. Do wypadku doszło na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio.

Japończykom nie brakuje problemów z przygotowaniami do igrzysk. W ostatni piątek Kyodo News podało, że doszło do wycieku danych osobowych 170 pracowników komitetu olimpijskiego. To efekt nieautoryzowanego dostępu do systemu wymiany informacji opracowanego przez Fujitsu Ltd. - Dane dotyczą osób, które są zaangażowane w zarządzanie bezpieczeństwem i wzięły udział w ćwiczeniach organizowanych przez Japońskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, aby przygotować się na potencjalne cyberataki w czasie zawodów olimpijskich - informuje Kyodo News. 

Smuda o konflikcie z Peszką. Smuda o konflikcie z Peszką. "Pierwszy trener, który mnie wypier***ł z kadry"

Pierwotnie igrzyska miały odbyć się w zeszłym roku, ale z powodu pandemii władze Miedzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOI) przełożyły je na lato 2021. W stolicy Japonii sportowcy powalczą o medale w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

Japończycy przeciwni igrzyskom, szczepienia stoją

Według licznych sondaży, Japończycy są w większości przeciwni imprezie. Obawiają się wzrostu zachorowań na COVID-19. Mimo to MKOI nalega, aby igrzyska odbyły się zgodnie z planem, a premier Yoshihide Suga mówi, że władze dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo imprezie. W Tokio obowiązuje od dłuższego czasu stan wyjątkowy. 

We wtorek szef Japońskiego Komitetu Olimpijskiego Seiko Hashimoto raz jeszcze podkreślał, że każdy krok dziennikarzy zagranicznych, którzy przelecą do Tokio, będzie monitorowany. Pracownicy mediów będą zobowiązani do powstrzymania się od korzystania z transportu publicznego przez pierwsze 14 dni po przylocie.

Dlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzyDlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzy

Hashimoto dodał, że organizatorzy planują rozpoczęcie szczepień dla personelu olimpijskiego już w połowie czerwca. Jeśli chodzi o personel medyczny, 80 procent lekarzy i pielęgniarek przyjęło już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Pozostali mają zostać zaszczepieni do końca czerwca. - Kraj ogarnia czwarta fala pandemii koronawirusa, szczepienia stoją, do tego stopnia, że pełnej dawki preparatu nie otrzymała nawet jedna trzecia lekarzy. W szpitalach w wielkich miastach kończą się miejsca - pisał w maju Kacper Sosnowski z portalu Sport.pl.