Wilfredo Leon wskazuje najgroźniejszych rywali Polaków na igrzyskach w Tokio

- Wszyscy mówią, że jesteśmy głównymi faworytami do złotego medalu na igrzyskach. Najgroźniejsi rywale? Brazylia oraz Stany Zjednoczone - powiedział Wilfredo Leon, przyjmujący reprezentacji Polski w wywiadzie dla Polsatu Sport.

28 maja reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Lidze Narodów, w której szesnaście reprezentacji będzie rywalizować systemem "każdy z każdym". Rywalami kadry prowadzonej przez Vitala Heynena w pierwszej rundzie będą Włosi, Serbowie oraz Słoweńcy. Cztery najlepsze drużyny awansują do półfinałów, a decydujące mecze odbędą się 26 i 27 czerwca.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Wilfredo Leon zdradził, kto będzie największym rywalem Polski na igrzyskach olimpijskich. W tym gronie znalazła się Brazylia oraz Stany Zjednoczone

Wilfredo Leon udzielił wywiadu Polsatowi Sport, w którym zdradził, kogo uważa za największych rywali dla reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. - Wszyscy o tym mówią, że jesteśmy głównymi faworytami do złotego medalu na igrzyskach. Najgroźniejsi rywale? Brazylia oraz Stany Zjednoczone. Jak zawsze też groźni będą Rosjanie oraz Włosi. Z kolei Francja to mocny zespół, ale ma swoje problemy. Jest kilka drużyn, na które musimy uważać – powiedział.

Zawodnik Sir Safety Perugii określił także, jakie cele ma reprezentacja Polski podczas Ligi Narodów. – Po pierwsze, chcemy być zdrowi. Po drugie, chcemy grać na wysokim poziomie i budować formę na igrzyska w Tokio. A po trzecie, chcemy zdobyć medal i poprawić swój wynik z poprzedniej edycji – dodał.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów będzie się odbywać w bańce w Rimini od 28 maja do 27 czerwca. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni zagrają z Włochami. Odbędzie się ono 28 maja o godzinie 19:30. Wszystkie spotkania Ligi Narodów będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

Więcej o: