Igrzyska olimpijskie w Tokio. Gdzie będą transmitowane? [TV, Stream]

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i zakończą się 8 sierpnia tego roku. Ze względu na trwającą epidemię COVID-19 impreza odbędzie się w innej formie, niż zazwyczaj. Gdzie będą transmitowane zmagania w stolicy Japonii?

Pierwotnie igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku, natomiast impreza została przełożona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski z powodu epidemii koronawirusa. Część dyscyplin rozpocznie się przed oficjalną ceremonią otwarcia (23 lipca). Mowa tutaj m.in. o piłce nożnej czy softballu.

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

IO w Tokio. Gdzie będą transmitowane zmagania olimpijczyków?

Głównym nadawcą igrzysk olimpijskich w Tokio będzie telewizja Eurosport. To jedyna stacja w całej Europie, która pokaże każdą minutę rywalizacji sportowców w Japonii (łącznie około 3,5 tys. godzin). Tak jak w przypadku zimowych igrzysk w Pjongczangu, Telewizja Polska na bazie sublicencji pokaże 350 godzin zawodów. Na ten moment nie wiadomo, jakie konkretne dyscypliny TVP będzie transmitować.

Transmisje z igrzysk olimpijskich w Tokio będą dostępne na antenie Eurosportu 1, Eurosportu 2, TVP 1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport i w usłudze Eurosport Player.

IO w Tokio. Jakie będą zasady podczas pandemii?

Ze względu na pandemię koronawirusa podczas igrzysk olimpijskich w Tokio będą obowiązywać ścisłe zasady sanitarne. Sportowcy będą mieli dostęp do wioski olimpijskiej wyłącznie podczas rozgrywania konkurencji, a do tego będą regularnie poddawani testom. Dodatkowo uczestnicy imprezy nie będą mogli korzystać z transportu publicznego, odwiedzać miejsc publicznych i kibicować kolegom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.