Igrzyska olimpijskie w Tokio. Kiedy startują, gdzie będzie można obejrzeć? [Transmisja TV]

Pozostało kilkadziesiąt dni do startu igrzysk olimpijskich w Tokio. Impreza odbędzie się mimo trwającej pandemii koronawirusa. O kolejne medale będą się starali także Polacy. Kiedy rozpocznie się wydarzenie? Gdzie oglądać IO 2021?

Pod koniec marca w Fukushimie na północnym wschodzie Japonii wystartowała sztafeta z ogniem olimpijskim, która przez cztery miesiące będzie przemierzać cały kraj. Pierwotnie igrzyska miały trwać od 24 lipca do 9 sierpnia zeszłego roku, jednak zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Kiedy rozpocznie się impreza? Co z polską reprezentacją?

Tegoroczne igrzyska będą inne niż wszystkie. Do Japonii nie zostaną wpuszczeni zagraniczni kibice. Organizatorzy rozpatrują podobne rozwiązanie dla zagranicznych wolontariuszy. Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia 2021 roku. Podczas 17 dni rywalizacji zawodnicy z całego świata będą rywalizować w 37 dyscyplinach i aż 339 konkurencjach. 

Thomas Diethart wraca do skoków. W 2014 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni, ale już cztery lata później zakończył karierę po serii groźnych upadkówSensacyjny mistrz TCS wraca, choć 4 lata temu skończył karierę! "Upadki pamiętam lepiej niż triumf"

Reprezentanci Polski będą próbowali pobić wynik sprzed pięciu lat, kiedy to w Rio de Janeiro zdobyli łącznie 11 medali, co dało 33. miejsce w klasyfikacji generalnej. Taki sam dorobek nasi sportowcy osiągnęli podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku i w Pekinie w 2008 roku. W Chinach Polacy zdobyli cztery złote medale, w Wielkiej Brytanii – trzy, natomiast w Brazylii tylko dwa. 

Tokio. Gdzie będzie można śledzić zmagania sportowców podczas igrzysk? Kto poprowadzi transmisję?

Telewizja Polska planuje 350 godzin transmisji z tegorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Zgodnie z zapowiedziami wydarzenie będzie można oglądać na antenach TVP 1, TVP Sport oraz w serwisie sport.tvp.pl. Igrzyska będą transmitowane od późnych godzin nocnych (1:30 czasu polskiego) do 16:50. Zmagania w Tokio pokażą również Eurosport i na platformach TVN Grupa Discovery, które poza kanałami telewizyjnymi, będą transmitować w serwisach internetowych (Eurosport Player, player.pl). 

Więcej o: