Kolejne ograniczenia na IO w Tokio. MKOl znacząco zmniejszy liczbę zaproszonych gości

Międzynarodowy Komitet Olimpijski będzie zmuszony ograniczyć liczbę gości zaproszonych na igrzyska olimpijskie w Tokio. Na taką decyzję mocno naciskał japoński rząd, który obawia się rozprzestrzeniania się Covid-19.

Pandemia Covid-19 cały czas komplikuje organizację igrzysk olimpijskich w Tokio. Impreza miała się pierwotnie odbyć w 2020 roku, ale z powodu rozprzestrzeniania się wirusa została przełożona na ten rok. Podobnie jak, chociażby piłkarski turniej Euro 2020. Niestety, pomimo że od wybuchu pandemii minął już ponad rok, problemy nie zniknęły. W ostatnią sobotę organizatorzy igrzysk poinformowali, że zawody odbędą się zgodnie z planem, ale bez obecności zagranicznych kibiców. Jak się okazuje to niejedyne ograniczenia. 

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone. "Słuszna i odpowiedzialna decyzja"

Ujgurzy w Chinach"Igrzyska ludobójstwa". Kanada nawołuje do bojkotu. Ale jest drugie dno

Kolejne ograniczenia na IO w Tokio. MKOl ograniczy liczbę gości.

W piątkowym komunikacie prasowym Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że zredukuje znacząco liczbę gości zaproszonych na igrzyska w Tokio. - Aby zastosować się do wniosków i próśb swoich japońskich partnerów Komitet Wykonawczy MKOl zdecydował o przyznaniu akredytacji tylko osobom, które pełnią podstawowe i operacyjne funkcje" - podkreślono w komunikacie.

Jak dodano, redukcja dotyczyć będzie nie tylko listy gości zapraszanych przez MKOl, ale także legendarnych uczestników igrzysk. Zastrzeżono też, że nie będą przyznawane akredytacje dla osób towarzyszących. Decyzja ta ma zapobiec mnożeniu się zaproszeń wydawanych przez partnerów i sponsorów. Na taką decyzję miał mocno naciskać japoński rząd, który jest szczególnie wrażliwy w kwestii Covid-19. - Członkowie MKOl, jako ostateczny organ decyzyjny MKOl, pełnią podstawowe i operacyjne funkcje i będą uczestniczyć w igrzyskach - zaznaczono.

Japan Olympics Tokyo Sexist CommentChciał stworzyć "olimpijską świnię" i wyleciał z pracy. Kolejny skandal przed IO w Tokio

Według planu igrzyska olimpijskie w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca 2021 roku. 

Więcej o: