Jest chętny na przejęcie igrzysk od Tokio. "Poradzimy sobie. Nadal jest czas"

Przeniesienie igrzysk olimpijskich z Tokio do USA - to pomysł na jaki wpadł Jimmy Patronis, odpowiedzialny za finanse stanu Floryda.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały obyć się latem ubiegłego roku w Tokio, ale zostały przełożone z powodu epidemii koronawirusa. Teraz zaplanowane są na dni: 23 lipca - 8 sierpnia, ale wciąż nie ma pewności, że się odbędą. Tym bardziej, że większość Japończyków zdecydowanie jest za odwołaniem imprezy.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone. "Słuszna i odpowiedzialna decyzja"

Symbol igrzysk olimpijskich na tle Tokio"The Times": Nie będzie IO w Tokio! Japończycy odpowiadają: Zachowaliście się jak tabloid

"Poradzimy sobie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa"

Kilka dni temu świat obiegła informacja podana przez "The Times", jakoby japońskie władze planowały odwołanie nadchodzących igrzysk olimpijskich w Tokio.

Teraz Jimmy Patronis, odpowiedzialny za finanse stanu Floryda, zwrócił się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o rozważenie przeniesienia igrzysk olimpijskich, w związku ze spekulacjami, że organizatorzy z Tokio mogą wycofać się ze względu na wybuch koronawirusa - czytamy w agencji prasowej Reuters.

Patronis napisał nawet specjalny list do Thomasa Bacha, prezydenta MKOl. - Z doniesień medialnych wynika, że przywódcy Japonii są mocno zaniepokojeni pandemią. Nadal jest zatem czas na wysłanie zespołu selekcyjnego na Florydę, aby spotkać się z przedstawicielami władz stanowych i lokalnymi w sprawie organizacji Igrzysk Olimpijskich na Florydzie. Odwołanie igrzysk byłoby dla sportowców gorzką pigułką. Poradzimy sobie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa - czytamy w liście.

Michal DoleżalMichal Doleżal zapowiada zmiany. Mają poprawić największą bolączkę Polaków

Japonia zmaga się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Sytuacja w kraju jest najgorsza od startu pandemii, choć i tak jest dużo lepsza niż w innych państwach. W Tokio i dziesięciu innych prefekturach od początku stycznia obowiązuje stan wyjątkowy.