Jacek Sasin odpowiedział władzom Krakowa po ponad miesiącu. "Nie ma gwarancji rządowych". Chodzi o igrzyska europejskie

Kraków czeka na gwarancje rządowe w zakresie inwestycji związanych z organizacją igrzysk europejskich w 2023 roku. Prezydent miasta doczekał się w końcu odpowiedzi ministra Jacka Sasina, która jednak nic nie zmienia.

Jak informuje portal sport.lovekrakow.pl: "Władze Krakowa ponad miesiąc czekały na odpowiedź wicepremiera Jacka Sasina w sprawie współpracy przy okazji Igrzysk Europejskich. List nic nie zmienia w najważniejszej kwestii – gwarancji rządowych nie było i nie ma."

Zobacz wideo Powrót króla Atalanty! Gol Ilicicia "jak jazda figurowa"

Sasin jest odpowiedzialny w imieniu rządu za organizację igrzysk. Zapewniał, że władza przekaże stolicy Małopolski środki na inwestycje przy organizacji zawodów. Kraków został wybrany na gospodarza w maju, a mimo to prezydent Jacek Majchrowski nadal czeka na konkretne informacje od ministra aktywów państwowych. W końcu sam wysłał do niego list. Wymienił w nim najważniejsze dla miasta inwestycje, na które potrzebuje rządowych pieniędzy.

Dwukrotny mistrz olimpijski idzie do więzienia. Dwukrotny mistrz olimpijski idzie do więzienia. "To było idiotyczne zachowanie"

Kraków nie może dogadać się z rządem

Sasin w końcu odpisał Majchrowskiemu. Prosi go o spotkanie i rozmowy. Nic więcej. - Współpracownicy Majchrowskiego wątpią, że Sasin osobiście zjawi się w stolicy Małopolski, ale przyjmą delegację. Miną więc kolejne tygodnie, zanim pojawią się jakiekolwiek konkrety. Stanowisko miasta od początku jest klarowne. Oczekuje umowy z rządem w sprawie inwestycji (dofinansowania około 80 procent kosztów), a dopiero potem podpisze dokumenty, dzięki którym oficjalnie stanie się miastem-gospodarzem IE 2023 - czytamy na krakowskim portalu.

Redakcja informuje, że przedstawiciele rządu mieli sugerować krakowskim urzędnikom, by zmniejszyć zakres inwestycji. W innym wypadku impreza może powędrować do Wrocławia.

Tajner odpowiada na zarzuty Ziobry. Tajner odpowiada na zarzuty Ziobry. "Tyle mogę powiedzieć"

- W czasie pandemii i kryzysu gospodarczego rząd organizuje w Krakowie niszowe igrzyska europejskie. Igrzyska krytykowane w Europie, bo Małopolska ogłosiła się "strefą wolną od LGBT". - To niezgodne z ideą olimpijską - mówi minister sportu z Belgii - informowaliśmy kilka tygodni temu.

Więcej o: