Igrzyska w Tokio mogą zostać okrojone! "Musimy uprościć to, co należy"

Organizatorzy letnich igrzysk w Tokio nie wykluczają zmian w organizacji zawodów olimpijskich. - Musimy zracjonalizować to, co należy zracjonalizować i uprościć to, co należy uprościć - powiedział gubernator Tokio Yuriko Koike.

Gubernator Tokio Yuriko Koike powiedział, że może być konieczne zorganizowanie "uproszczonych" igrzysk olimpijskich w Tokio. Powodem jest trwająca wciąż pandemia koronawirusa, która zmusiła organizatorów do przełożenia igrzysk na przyszły rok. Wypowiedź Koike pojawiła się tuż po tym, jak japońska gazeta "Yomiuri" podała, że organizatorzy rozważają różne opcje, takie jak: obowiązkowe testy na koronawirusa dla sportowców i mniejszą liczbę widzów na trybunach. 

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone. "Słuszna i odpowiedzialna decyzja"

Zmiany w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich?

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach przyznał, że przyszłoroczny termin to ostatnia szansa na zorganizowanie letnich igrzysk w stolicy Japonii. Jeden z jego współpracowników John Coates, dodał, że organizatorzy przygotowują się na różne warianty - także na taki, który zakłada, że pandemia do tego czasu nie minie.

- Organizowanie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich wymaga współczucia i zrozumienia dla Tokijczyków i Japończyków - powiedział Koike, cytowany przez "The Guardian". I dodał: W tym celu musimy zracjonalizować to, co należy zracjonalizować i uprościć to, co należy uprościć.

Japończycy chcą, by igrzyska były tańsze i łatwiejsze do zorganizowania. Na razie nie podano więcej konkretów. Gazeta "Yomiuri" informuje, że rozważane jest wprowadzenie także testów dla wszystkich widzów oraz ograniczenie ruchu w wiosce olimpijskiej.

W Japonii zanotowano do tej pory ponad 17 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 903 osoby.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .