Londyn gotowy na przejęcie igrzysk olimpijskich od Tokio. "Świat może nas potrzebować"

Shaun Bailey, kandydat na burmistrza Londynu, zapewnił, że tegoroczne letnie igrzyska olimpijskie mogą zostać zorganizowane w stolicy Wielkiej Brytanii, gdyby z powodu epidemii koronawirusa nie mogły odbyć się w Tokio.

Od kilku tygodni trwa epidemia koronawirusa. Najwięcej przypadków śmiertelnych i zarażonych osób jest w Chinach, ale problem dotyczy także innych państw, w tym azjatyckich. Z tego powodu zmieniono terminarz wielu wydarzeń sportowych. Na przyszły rok przeniesiono już halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które miały odbyć się w chińskim Nakin, na późniejszy termin przełożono GP Chin w Formule 1.

Zobacz wideo Zobacz, jak Robert Kubica skomentował przeniesienie GP Chin z powodu koronawirusa:

Kandydat na burmistrza Londynu: Miasto gotowe na przejęcie igrzysk!

Najważniejszą imprezą sportową 2020 roku są letnie igrzyska olimpijskie, które mają odbyć się w Tokio. Jak zapewnił Shaun Bailey, kandydat na burmistrza Londynu, zawody olimpijskie mogą zostać zorganizowane w stolicy Wielkiej Brytanii, gdyby z powodu epidemii koronawirusa nie mogły być w Japonii. - Londyn może gościć tegoroczne igrzyska olimpijskie. Mamy infrastrukturę i doświadczenie, a ze względu na epidemię koronawirusa świat może nas potrzebować. Jako burmistrz dopilnuję, by Londyn był gotowy pomóc i ponownie zorganizować igrzyska - napisał na Twitterze Bailey.

Będzie reakcja Japończyków?

Na oświadczenie brytyjskiego polityka nie zareagował jak na razie komitet organizacyjny igrzysk w Tokio. Japończycy już wcześniej podkreślali, że wdrożą wszelkie potrzebne środki by zapewnić bezpieczeństwo sportowców i kibiców. 

Tegoroczne letnie igrzyska olimpijskie mają zostać zorganizowane w Tokio w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. Dwa dni przed oficjalnym startem igrzysk rozpoczną się turnieje w piłce nożnej i softballu.

Więcej o: