IO 2018. Stjernen dominuje na treningach! Dobre skoki Piotra Żyły

Andreas Stjernen był zdecydowanie najlepszym skoczkiem czwartkowych treningów na skoczni w Pjongczangu (HS109). Z dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, ale większość zawodników zrezygnowała z udziału w porannej sesji. Początek serii próbnej przed kwalifikacjami o godzinie 12.15. Relacja na żywo w Sport.pl-To jest Twój Live.

Andreas Stjernen wygrał trzy serie treningowe na skoczni w Pjongczangu (HS109). Norweg uzyskiwał kolejno 95,5, 103 oraz 104,5 metra, co pozwalało mu  za każdym razem wygrywać poranne zmagania. 

W treningu wziął tez udział Piotr Żyła, który podejmuje walkę o udział w konkursie na dużej skoczni oraz w zawodach drużynowych. Wiślanin był najsłabszym biało-czerwonym w środę, dlatego nie znalazł się w kadrze na czwartkowe kwalifikacje. 

Żyła skakał dobrze, bo 92,5, 99,5 oraz 92 metra, co dawało mu kolejno, czwarte, piąte i ósme miejsce.Warto jednak zaznaczyć, że większość skoczków z czołówki zrezygnowało z oddawania swoich prób, a w treningach wystąpiło zaledwie 21 skoczków.

Reszta stawki pojawi się tuż po godzinie 12 polskiego czasu. Wówczas zaplanowano serię próbną przed kwalifikacjami. Te rozpoczną się o godzinie 13.30, a weźmie w nich udział 57 zawodników. 

Piotr Majchrzak, Paweł Wilkowicz i Łukasz JachimiakPiotr Majchrzak, Paweł Wilkowicz i Łukasz Jachimiak .