Sport.pl

PŚ w Zakopanem. Kot, Hula, Kubacki i Stoch wygrali ostatni konkurs drużynowy przed igrzyskami!

Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch w świetnym stylu wygrali drużynowy konkurs PŚ w skokach w Zakopanem. Podopieczni Stefana Horngachera wyprzedzili Niemców o 24,7 pkt oraz Norwegów o 36,8 pkt, a Stoch pobił rekord Wielkiej Krokwi. W niedzielę o godz. 16 zawody indywidualne. Relacja na żywo w Sport.pl

Polska drużyna okazała się najlepsza w konkursie PŚ po raz trzeci w historii. Wszystkie triumfy święciła pod wodzą trenera Horngachera. Dopiero pierwszy raz nasz zespół odniósł zwycięstwo u siebie. - To smakuje wyjątkowo w Zakopanem, w tak wspaniałej atmosferze. Zbiegło się to z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę - komentował na gorąco Kot.

On tydzień temu nie zmieścił się w składzie zespołu, który zdobył brązowy medal MŚ w lotach w Oberstdorfie. Teraz zastąpił w zespole Piotra Żyłę i spisał się bardzo dobrze. Indywidualnie miał dziewiąty wynik, identycznie jak Kubacki. Najlepszy był Stoch, który w finale pobił rekord Wielkiej Krokwi, osiągając 141,5 m. - Wiedziałem, że to nie będzie ładne lądowanie, ale wszystko było pod kontrolą, nie było problemu - mówił lider Pucharu Świata na antenie TVP.

Świetnie wypadł też Hula, który indywidualnie miał trzeci wynik, a osiągnął 136 i 135,5 m. - Bardzo się cieszę, cała drużyna dobrze się spisała.

Na pytanie o wróżbę na Pjongczang - bo "drużynówka" w Zakopanem była ostatnią przed igrzyskami - odpowiedział Kubacki. - Jeżeli chodzi o nas, to głównie jest to kwestia dodatkowej energii, apetyty będą rosły głównie kibicom i dziennikarzom, my musimy mieć głowy na karku i pilnować swojej roboty - stwierdził.

Wyniki:
1. Polska 1092 pkt
2. Niemcy 1067,3
3. Norwegia 1055,2

PŚ w Zakopanem. Tajner mówi o wybiciu na progu: "To musi być dynamit". Potem pokazuje niesamowite zdjęcie Żyły z treningu

Więcej o:
Komentarze (2)
PŚ w Zakopanem. Kot, Hula, Kubacki i Stoch wygrali ostatni konkurs drużynowy przed igrzyskami!
Zaloguj się
 • dar61

  0

  Uzupełnijmy o ciekawe zestawienie wyników punktacji indywidualnej - wróżba na jutro.
  W szczegółach starty różniłyby się czasem z powodu różnych progów startowych, zwanych belką.
  SUMA punktów w dwóch zjazdach:
  1. STOCH 294,2 pkt
  2. FREITAG, GER 290,6
  3. HULA 279,4 POL
  4. WELLINGER, GER 274,2
  5. FANNEMEL, NOR 256,9
  6. FORFANG, NOR 263,4
  7. LINDVIK, NOR 263,3
  8/9. KUBACKI / KOT 260,1
  10.STJERNEN, NOR 259,2

 • yosemitesam

  0

  Dla mnie bohaterem dnia jest Stefanek. To już nie tylko ten "piąty", już nie tylko wygryza ze składu drużynówki Kota czy Żyłę - on jest tuż za Stochem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX