Nasi w Atenach - piątek

Lekkoatletyka

Robert Korzeniowski zdobył ZŁOTY MEDAL w chodzie na 50 km w czasie 3:38,46 godz. Roman Magdziarczyk był szósty (3:48.11), a Grzegorz Sudoł - siódmy (3:49.09).

Zbigniew Tulin/Łukasz Chyła/Marcin Jedrusiński/Marcin Urbaś w eliminacjach sztafety 4x100 m byli na drugim miejscu w swoim biegu (38,47 s) i awansowali do finału.

Zuzanna Radecka/Monika Bejnar/Małgorzata Pskit/Grażyna Prokopek były trzecie w biegu eliminacyjnym 4x400 m (3.25,05 min) i awansowały do finału.

Piotr Rysiukiewicz/Piotr Klimczak/Marcin Marciniszyn/Marek Plawgo w eliminacjach 4x400 m zajęli czwarte miejsce (3.03,69 min) i odpadli z rywalizacji. Do finału zabrakło 0,37 s.

Barbara Madejczyk zajęła 12. miejsce w finale rzutu oszczepem (58,22 m).

Pięciobój nowoczesny

W ostatecznej klasyfikacji Sylwia Czwojdzińska zajęła szóste miejsce (5276 pkt.), a Paulina Boenisz była 10. (5184). W pierwszej konkurencji - strzelaniu - Boenisz była na piątym miejscu (180 pkt. w strzelaniu, 1096 punktów pięciobojowych), a Czwojdzińska zajmowała szóste miejsce (179 - 1084). W drugiej - szermierce - Czwojdzińska była siódma (17 wygranych, 14 porażek - 860 punktów), a Boenisz - 22. (13 wygranych, 18 porażek - 748 pkt.). W trzeciej konkurencji - pływaniu - Czwojdzińska była 14. (2.21,44 min - 1224 pkt.), a Boenisz - 25. (2.28,13 - 1144 pkt.). W czwartej części pięcioboju - jeździe konnej - Czwojdzińska była 16. (84 punkty karne - 1116 pkt. pięciobojowe), a Boenisz - 17. (100 karnych - 1100 pięciobojowych). Wreszcie w biegu przełajowym Boenisz była trzecia (10.56,05 min - 1096 pkt.), a Czwojdzińska - 18 (11.22,00 - 992 pkt.).

Kajakarstwo

Karolina Sadalska/Joanna Skowroń/Małgorzata Czajczyńska/Aneta Białkowska zajęły czwarte miejsce w K4 na 500 m, brązowy medal przegrały o 0,184 s.

Michał Śliwiński/Łukasz Woszczyński w finale C2 na 1000 m zajęli piąte miejsce.

Tomasz Mendelski/Rafał Głażewski/Adam Seroczyński/Dariusz Białkowski w finale K4 na 1000 m zajęli ósme miejsce.

Taekwondo

Aleksandra Uścińska przegrała 2:11 w pierwszej rundzie kategorii 57 kg z Sonią Reyes (Hiszpania).

Zapasy - styl wolny

Marek Garmulewicz w wadze 120 kg przegrał pierwszą walkę 0:10 (przewaga) z Arturem Tajmazowem (Uzbekistan). W drugiej pokonał Palwindera Singha Cheemę (Indie) 6:4, ale i tak odpadł z dalszej rywalizacji.

Kolarstwo górskie

Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce w wyścigu kobiet. Anna Szafraniec była 11., a Magdalena Sadłecka wycofała się z rywalizacji.

Jeździectwo

Grzegorz Kubiak zajął 44. miejsce w końcowej klasyfikacji skoków przez przeszkody.