Paragwaj: piłkarski finał przy alkoholu

Władze stolicy Paragwaju, Asuncion, postanowiły znieść ograniczenia w sprzedaży alkoholu w czasie piłkarskiego finału olimpijskiego Paragwaj - Argentyna.

- To historyczny moment dla naszego kraju - powiedział radny miejski Martin Arevalo, pomysłodawca akcji. Dotychczas bary i kluby mogły być otwarte tylko do drugiej w nocy. - Chcemy, żeby ludzie mogli wyjść na ulice i cieszyć się z sukcesu naszych piłkarzy - powiedział radny.

Paragwaj, który zakwalifikował się do igrzysk kosztem Brazylii, wszedł do finału, pokonując we wtorek 3:1 Irak. Finał zdecyduje o kolorze pierwszego w historii olimpijskiego medalu dla Paragwaju. Rywalem Paragwajczyków będzie zespół Argentyny. Mecz zaczyna się o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę czasu paragwajskiego.

W styczniu rada miasta Asuncion wprowadziła prawo, które zabrania sprzedaży alkoholu po godz. 2. Był to efekt dużej liczby wypadków drogowych, powodowanych nad ranem przez pijanych kierowców. - Mamy nadzieję, że nasi obywatele będą się zachowywać odpowiedzialnie - powiedział Arevalo.

Copyright © Agora SA