Polacy na igrzyskach - poniedziałek

Kajakarstwo

Adam Seroczyński zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym K1 na 1000 m i awansował do półfinału.

Karolina Sadalska/Joanna Skowroń/Małgorzata Czajczyńska/Aneta Białkowska wygrały swój bieg eliminacyjny K4 na 500 m i awansowały do finału.

Michał Śliwiński/Łukasz Woszczyński zajęli trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym C2 na 1000 m i awansowali do finału.

Tomasz Mendelski/Rafał Głażewski/Adam Seroczyński/Dariusz Białkowski zajęli trzecie miejsce w eliminacjach K4 na 1000 m i awansowali do finału.

Lekkoatletyka

Kamila Skolimowska rzuciła w eliminacjach młotu 68,66 m i awansowała do finału z 10. wynikiem.

Marek Plawgo był trzeci w swojej serii I rundy 400 m mężczyzn przez płotki (48,67 s, szósty czas I rundy) i awansował do półfinału.

Sylwia Korzeniowska zajęła 21. miejsce w chodzie na 20 km (1:33.06 godz.).

Anna Pacholak zajęła szóste, ostatnie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m, ale awansowała do II rundy dzięki czasowi (23,00 s). Był to 19. czas I rundy. W II rundzie była szósta w swoim biegu i odpadła (23,35 s).

Żeglarstwo

Przemysław Miarczyński zajął drugie miejsce w 9. wyścigu i siódme w 10. wyścigu klasy Mistral i jeden wyścig przed końcem rywalizacji zajmuje piąte miejsce (15 pkt. straty do brązowego medalu).

Zofia Klepacka była 20. w dziewiątym i czwarta w 10. wyścigu klasy Mistral i zajmuje 12. miejsce przed ostatnim wyścigiem.

Marcin Czajkowski/Krzysztof Kierkowski zajęli 13. miejsce w 11. wyścigu i 18. w 12., w klasyfikacji są na 18., przedostatnim miejscu.

Kolarstwo torowe

Damian Zieliński w ćwierćfinale sprintu przegrał 0:2 z Rene Wolffem (Niemcy).

Podnoszenie ciężarów

Tadeusz Drzazga w wadze 94 kg uzyskał 370 kg (rwanie 170 kg, podrzut 200 kg) i zajął 13. miejsce.