Tenis: Federer, Safin i Ferrero odpadli w II rundzie!

Lider rankingu tenisistów Szwajcar Roger Federer i były lider Rosjanin Marat Safin przegrali w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego

18-letni czeski tenisista Tomas Berdych wyeliminował w trzech setach lidera obydwu rankingów ATP Szwajcara Rogera Federera w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego rozgrywanego na twardych kortach w Atenach. Berdych, sklasyfikowany na 74. miejscu w rankingu ATP "Entry

System", wygrał 4:6, 7:5, 7:5.

Przegrał także Marat Safin z Hiszpanem Feliciano Lopezem 6:7 (4-7), 3:6. To kolejna wczesna porażka Rosjanina na igrzyskach. Przed czterema laty, krótko po zwycięstwie w wielkoszlemowym US Open, odpadł w pierwszej rundzie zmagań o olimpijskie medale w Sydney.

W ubiegłym tygodniu Safin także na drugiej rundzie zakończył swój występ w turnieju ATP - Idea Prokom Open (z pulą nagród 500 tys. euro). Na kortach ziemnych w Sopocie także musiał uznać wyższość Lopeza w dwóch setach.

Hiszpan, który zajmuje obecnie 32. miejsce w rankingu ATP "Entry System", spotka się w trzeciej rundzie z Francuzem Sebastienem Grosjeanem (rozstawionym z numerem ósmym) lub Australijczykiem Waynem Arthursem. Stawką kolejnego występu Hiszpana będzie awans do ćwierćfinału.

W trzeciej rundzie zabraknie również rozstawionego z numerem piątym Juana Carlosa Ferrero. Hiszpan przegrał bowiem z Mardym Fishem (USA) 6:4, 6:7 (5-7), 4:6. W trzeciej rundzie Fish (nr 22 w rankingu ATP) zagra z Białorusinem Maksem Mirnym (nr 45).

Inne wtorkowe wyniki:

Taylor Dent (USA) - Dominik Hrbaty (Słowacja) 7:6 (7-4), 6:3

Igor Andriejew (Rosja) - Agustin Calleri (Argentyna) walkower

Fernando Gonzalez (Chile, 16) - Lee Hyung-taik (Korea Płd) 7:5, 6:2

Ivan Ljubicic (Chorwacja) - Joachim Johansson (Szwecja) 7:6 (7-3), 6:4

Max Mirnyi (Białoruś) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:3, 6:4

Sebastien Grosjean (Francja, 8) - Wayne Arthurs (Australia) 7:6 (7-2), 6:3.