Starty Polaków we wtorek

Siatkówka

W drugim meczu grupy A Polacy przegrali z Grecją 1:3 (25:21, 18:21, 21:25, 20:25).

Judo

Robert Krawczyk w 1/16 finału kategorii do 81 kg pokonał Mohameda Ben Saleha z Libii (ippon), w 1/8 finału Amerykanina Richarda Hawna (ippon), a ćwierćfinale - Mahmana Azizowa z Azerbejdżanu (ippon). W półfinale przegrał przez ippon z Ukraińcem Romanem Gontjukiem. W walce o trzecie miejsce przegrał z Flavio Canto (Brazylia) przez waza-ari.

Pływanie

Paulina Barzycka zajęła czwarte miejsce w finale 200 m st. dowolnym (1.58,62 min).

Paweł Korzeniowski zajął czwarte miejsce w finale 200 m st. motylkowym (1.56,00 min).

Otylia Jędrzejczak zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach 200 m st. motylkowym i z najlepszym czasem (2.09,64 min) awansowała do półfinału. W półfinale wygrała swoją serię (2.08,84 min) i awansowała do środowego finału z trzecim czasem.

Szermierka

Aleksandra Socha w 1/16 finału turnieju szablistek miała wolny los, w 1/8 finału przegrała z Rumunką Cataliną Gheorghitoaią 12:15 i odpadła z rywalizacji.

Łucznictwo

Justyna Mospinek pokonała Wiktorę Biełosłydcewą (Kazachstan) 163:155 i awansowała do 1/8 finału turnieju indywidualnego. W 1/16 finału odpadły Małgorzata Sobieraj (przegrała z Shu Chi Yuan z Tajwanu 149:158) oraz Iwona Marcinkiewicz (porażka z Chinką Juanjuan Zhang 157:166).

Strzelectwo

Wojciech Knapik zajął 39. miejsce (536 pkt.) w eliminacjach pistoletu dowolnego i odpadł z rywalizacji.

Kajakarstwo górskie

Mariusz Wieczorek (201,80 pkt.) zajął 3. miejsce w eliminacjach kanadyjek jedynek i awansował do półfinału. Odpadł Krzysztof Supowicz, który w eliminacjach zajął 13. miejsce (217,20). W eliminacjach jedynek kobiet Agnieszka Stanuch zajęła 14. miejsce i awansowała do półfinału.

Jeździectwo

Po crossie Polska drużyna zajmuje 14. miejsce (ostatnie, z dorobkiem 328,40 punktów karnych) we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W crossie Kamil Rajnert zajął 52. miejsce (24,40 pkt. karne), Andrzej Pasek był 54. (26,40), a Paweł Spisak - 64. (99,40). W klasyfikacji generalnej Rajnert jest 40. (75,20), Pasek - 51. (86,80), a Spisak - 69. (166,40). W środę zakończenie konkurencji - skoki.

Żeglarstwo

Marcin Czajkowski/Krzysztof Kierkowski wygrali pierwszy wyścig klasy 49-er, ale później zostali zdyskwalifikowani za brak kamizelek ratunkowych na pokładzie.

W 3. wyścigu w klasie mistral Zofia Klepacka zajęła 16. miejsce i zajmuje łącznie 7. miejsce.

W klasie Europa Monika Bronicka zajęła 16. miejsce w trzecim wyścigu i 12. w czwartym, w klasyfikacji jest na 18. miejscu.

Maciej Grabowski zajął 30. miejsce w trzecim, 20. w czwartym wyścigu klasy Laser i zajmuje 18. miejsce.

Tomasz Stańczyk/Tomasz Jakubiak zajęli 14. miejsce w piątym i 25. w szóstym wyścigu klasy 470 i zajmują 21. miejsce.

Boks

W I rundzie (1/16 finału) Andrzej Rżany pokonał 25:19 Bonyxa Yusaka Saweho (Indonezja).

Wioślarstwo

W repesażu dwójek podwójnych mężczyzn Michał Jeliński/Adam Wojciechowski zajęli czwarte miejsce i nie weszli do półfinału.

W repesażu dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet Magdalena Kemnitz/Ilona Mokronowska zajęły pierwsze miejsce i awansowały do półfinału.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej Robert Sycz/Tomasz Kucharski zwyciężyli w repesażach i awansowali do półfinału.

Tenis stołowy

W 1/16 finału singla mężczyzn Lucjan Błaszczyk przegrał z rozstawionym z numerem 6 Białorusinem Władymirem Samsonowem 2:4 (w setach 5:11, 11:5, 10:12, 11:8, 4:11, 9:11) i odpadł z turnieju.