Igrzyska paraolimpijskie w Rio 2016. Barbara Niewiedział wyróżniona

Niesamowity finisz Barbara Niewiedział został wybrany drugim najbardziej niezwykłym momentem igrzysk paraolimpijskich. Wyboru dokonywała brytyjska stacja Channel 4, oficjalny nadawca zawodów paraolimpijskich na Wyspach Brytyjskich

Channel 4 wybierała bohaterów paraolimpiady opatrując ich dokonania hashtagiem #YesICan - to tytuł kampanii, którą telewizja zapowiadała paraigrzyska w Rio i jednocześnie tytuł piosenki, który ilustrował genialny trailer zrealizowany przez stację propagujący zawody.

Teledysk pokazywał rywalizujących paraolimpijczyków, ale też osoby niepełnosprawne, które znakomicie dają sobie radę w życiu codziennym. Tytułowy singiel wykonała grupa The Superhuman Band, złożona z niepełnosprawnych muzyków z całego świata - utwór otwierała solówka pozbawionego rąk perkusisty, który w bębny o talerze uderzał pałeczkami trzymanymi palcami stóp.

Najbardziej niezwykłe momenty igrzysk, wybrane przez Channel 4, stacja publikowała na swoim koncie twitterowym. Dziennikarze uznali, że drugim najbardziej poruszającym momentem był finisz polskiej biegaczki, Barbary Niewiedział na 400 metrów (klasyfikacja T20, niepełnosprawność intelektualna). Polka, która w Rio zdobyła złoto na 1500 m i wciąż ma rekord świata na 400 m - pięknym finiszem wywalczyła olimpijski brąz, pokonując o 0,04 s Siti Noor Iasah Mohamad Ariffin:

Bardziej poruszającym wyczynem był zdaniem dziennikarzy tylko występ niesamowitego tenisisty stołowego z Egiptu, Ibrahima Hamadtou, który gra trzymając rakietkę w ustach, a serwuje przy pomocy nogi...:

Polscy paraolimpijczycy relaksują się w wiosce olimpijskiej [ZDJĘCIA]

Więcej o: