Legendarny mistrz olimpijski z Rio poniżony przez stewardessę. Pasażerowie stanęli w obronie sportowca

Czterokrotny mistrz olimpijski, Brytyjczyk Mo Farah, nie będzie miło wspominał powrotu z igrzysk olimpijskich w Rio. Mimo że biegacz przywiózł z Brazylii dwa złote medale, na lotnisku w Atlancie padł, jak twierdzi żona sportowca, ofiarą rasistowskiego ataku ze strony obsługi lotniska.

Farah, który w Rio triumfował w biegach na dystansie 5000 i 10000 metrów, na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Portland. Lotnisko w Atlancie, gdzie doszło do incydentu, było przedostatnim przystankiem na jego drodze do domu.

Farah wraz z małżonką Tanią i czwórką dzieci został zatrzymany przez stewardessę w hali odpraw, tuż przed wejściem na pokład samolotu. Rodzina mistrza olimpijskiego miała podróżować klasą biznesową, ale pracownica linii lotniczej nakazała Brytyjczykom udanie się na koniec standardowej kolejki, twierdząc, że ich miejsca znajdują się w klasie ekonomicznej. Zdaniem świadków kobieta była agresywna i krzyczała zarówno na Mohameda, jak i jego rodzinę.

- Widziałam, że coś jej w nas przeszkadza. Ta kobieta dosłownie poniżyła Mo i zmieniła swoje nastawienie dopiero, gdy ludzie zaczęli jej tłumaczyć, że to mistrz olimpijski. Wyglądała na zakłopotaną. Mo był jedynym czarnoskórym w tej kolejce i nie zrobił nic, by zostać tak potraktowanym - relacjonowała Tania Farah na łamach "Sunday Telegraph".

Rzecznik linii Delta Airlines, którą podróżowała rodzina Farah, zapewnił, że w tej sprawie zostanie przeprowadzone wewnętrzne śledztwo. Linia zobowiązała się do ścisłej współpracy z mistrzem olimpijskim i jego małżonką w celu wyjaśnienia całej sytuacji.

Zobacz wideo

Polscy paraolimpijczycy relaksują się w wiosce olimpijskiej [ZDJĘCIA]

Więcej o: