Igrzyska paraolimpijskie. Adrian Castro z brązowym medalem w Rio

Brązowy medal dla Adriana Castro na igrzyskach paraolimpijskich w Rio! Polski szermierz na wózku pokonał w pojedynku o trzecie miejsce innego Polaka, mistrza olimpijskiego z Londynu, Grzegorza Plutę. To dziewiąty medal dla "biało-czerwonych" w Brazylii.

W turnieju szablistów po cichu liczyliśmy na dwa medale - Grzegorz Pluta to złoty medalista z Londynu, a Adrian Castro prezentował ostatnio świetną formę - Plutę pokonał m.in. w finale ostatnich mistrzostw świata. Niestety obaj reprezentanci Polski przegrali swoje półfinały i o medal musieli walczyć między sobą.

Pluta w półfinale minimalnie uległ Grekowi Panagiotisowi Trantafyllou 14-15. Polski mistrz był wściekły na sędziów za kontrowersyjne decyzje. Adrian Castro wyraźnie przegrał z Ukraińcem Antonem Datsko 8-15.

W "polskim" pojedynku o trzecie miejsce wyraźnie lepszy był Adrian Castro, który pokonał Plutę 15-8. Co ciekawe, obaj panowie niebawem będą... rodziną.

- Wiadomo, że na planszy jesteśmy z Grześkiem rywalami. Ale w walce o brąz on przeżywał jeszcze porażkę w półfinale. Umówiliśmy się, że kto przegra, ten płaci za wesele, więc wartość mojego zwycięstwa jest podwójna - mówił po walce Castro.

- Zaprzeczam, zaprzeczam! Nie dość, że przegrałem to jeszcze mam być pokrzywdzony na kasie? Wesele opłacimy z wygranej Adriana - żartował Pluta.

To dziewiąty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Rio. Na razie "biało-czerwoni" mają na koncie jeden złoty, sześć srebrnych i dwa brązowe krążki. Sprawdź klasyfikację medalową >>

Zobacz wideo
Więcej o: