Letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio. Rekord świata Chinki! Justyna Kozdryk czwarta w kategorii do 45 kilogramów

To był świetny konkurs podnoszenia ciężarów. Złoty medal zdobyła Chinka Dandan Hu, która wynikiem 107 kg ustanowiła rekord świata. Srebro dla Nigeryjki Latifat Tijani (106 kg), a brąz dla Brytyjki Zoe Newson (102 kg). Justyna Kozdryk podniosła 95 kg.

Chinka złoto zapewniła sobie w trzeciej próbie, w której ustanowiła nowy rekord świata. Kozdryk walczyła, ale medal był poza jej zasięgiem.

Polka ma 36 lat i 116 centymetrów wzrostu. Jej pierwszy sukces to srebro mistrzostw świata w Kawalii w 2005 roku. Rok później wywalczyła srebrny medal mistrzostwa świata w Pusan. W 2008 roku zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. To jej największy sukces w karierze. Cztery lata później w Pekinie była piąta.

Przed igrzyskami była w świetnej formie. W 2015 roku wygrała mistrzostwa Europy w Egerze, gdzie pokonała m.in. mistrzynię świata.

Na co dzień trenuje w Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START". Kozdryk jest pracownicą cywilną wydziału Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem - ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - specjalność surdopedagogika. Karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni.

Więcej o: