Ryan Lochte zawieszony na 10 miesięcy za kłamstwa ws. rabunku

Amerykański związek pływacki oraz tamtejszy komitet olimpijski zdecydowały się na zawieszenie Ryana Lochtego na 10 miesięcy. To efekt jego kłamstw ws. domniemanego rabunku jakiego miał paść ofiarą.

Czteromiesięcznym zawieszeniem ukarano kolegów Lochte z reprezentacji USA - Gunnara Bentza, Jacka Congera i Jamesa Feigena. Lochte nie będzie mógł wystartować w mistrzostwach świata jakie odbędą się w lipcu 2017 roku.

Lochte twierdził, że podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wraz z trzema innymi pływakami został napadnięty i okradziony, gdy wracał nocą z imprezy. - Jeden z nich zagroził mi bronią, przyłożył mi broń do skroni i powiedział: "Na ziemię". Podniosłem ręce do góry i wzruszyłem ramionami - opisywał Lochte.

Cała historia okazała się jednak bajeczką. Policja poinformowała, że w rzeczywistości on wraz z innymi amerykańskimi pływakami byli zamieszani w incydent na jednej ze stacji benzynowych. Sportowcy mieli spowodować zniszczenia i, powstrzymani przez ochroniarzy, odmówili pokrycia kosztów naprawy.

Lochte to jeden z najbardziej utytułowanych pływaków w historii. Zdobył dwanaście medali olimpijskich, w tym sześć złotych.

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o: