Rio 2016. Ostatni dzień igrzysk olimpijskich bez polskiego medalu, choć szanse były. Polska spadła w klasyfikacji medalowej

Nie udało się piłkarzom ręcznym, ani naszym zapaśnikom. Medale w ostatnich konkurencjach wywalczyli m.in. Duńczycy (ręczna), Serbowie (koszykówka) i Szwajcarzy (kolarstwo górskie). Polska spadła w klasyfikacji medalowej do czwartej dziesiątki, mimo że medali zdobyliśmy więcej niż na poprzednich trzech igrzyskach.

W Brazylii Polscy sportowcy zdobyli 11 medali. 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Pod tym względem ich ilości to nasze najlepsze igrzyska w XXI wieku.

Polska zajęła 33. miejsce w klasyfikacji medalowej. Przed ostatnim dniem plasowaliśmy się w pierwszej trzydziestce, ale kilka reprezentacji zdołało nas przeskoczyć.

Sprawdź klasyfikację medalową

W Atenach w 2004 roku zdobyliśmy 10 medali - 3 złote, dwa srebrne i 5 brązowych. Zajęliśmy 23. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z Pekinu w 2008 roku znów wróciliśmy z 10 medalami, ale za to ze zdecydowanie cenniejszymi (4 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy). Rywalizację zakończyliśmy na 17. miejscu.

4 lata temu w Londynie znów cieszyliśmy się z "10 krążków" (2 złote, 2 srebrne, 6 brązowych). W klasyfikacji medalowej byliśmy wyżej niż w Brazylii, zajmując 30. miejsce.

Zobacz wideo

Zachwycająca golfistka! Co za uroda! Najpiękniejsza sportsmenka świata? Oceńcie sami [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA