Igrzyska w Rio. Medale Nowackiej i Nowickiego, piłkarze ręczni zagrają o brąz [PODSUMOWANIE NOCY]

Oktawia Nowacka wywalczyła brązowy medal w pięcioboju, a Wojciech Nowicki był trzeci w konkursie rzutu młotem. O brąz powalczą piłkarze ręczni, którzy przegrali mecz o finał z Danią. Usain Bolt zdobył swój dziewiąty złoty medal olimpijski. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń nocy na igrzyskach w Rio.

1. Nowacka z brązem olimpijskim w pięcioboju!

Oktawia Nowacka prowadziła po trzech konkurencjach - szermierce, pływaniu i skokach przez przeszkody w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro i miała nawet szansę na złoto. W ostatnich dwóch - bieganiu i strzelaniu - nie udało jej się utrzymać prowadzenia, ale przybiegła na trzeciej pozycji i wywalczyła olimpijski brąz!

<<< Więcej >>>

2. Brązowy medal Nowickiego!

Wojciech Nowicki wynikiem 77,73 zdobył w Rio de Janeiro brązowy medal olimpijski w konkursie rzutu młotem. Zwyciężył wicemistrz świata, reprezentant Tadżykistanu Dilszod Nazarow - 78,68. Drugie miejsce zajął Białorusin Iwan Tichon - 77,79.

3. Piłkarze ręczni przegrali mecz o finał...

Fantastyczna postawa Piotra Wyszomirskiego oraz fantastyczny rzut Michała Daszka w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry to za mało. W wielkim finale olimpijskim zagra Dania. Polska przegrała po dogrywce 28:29 i zmierzy się z Niemcami o brązowy medal.

4. Paziński przegrał walkę o brąz

Piotr Paziński (80 kg) przegrał z Azerem Beigiem Harcheganim 0:12 walkę o brązowy medal olimpijskiego turnieju taekwondo w Rio de Janeiro. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu.

5. Sztafeta kobiet 4x400 metrów w finale

Polska sztafeta 4x400 metrów w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Polki pobiegły bardzo dobrze i zajęły trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowym.

6. Sztafeta mężczyzn 4x400 m w finale

Sztafeta mężczyzn 4x400 m wystąpi w finale igrzysk w Rio de Janeiro. Polacy zajęli w swej serii czwarte miejsce za Jamajką - 2.58.29, USA - 2.58,38 i Botswaną - 2.59,35, ale zakwalifikowali się czasem 2.59,58, piątym w gronie 16 zespołów.

7. Dziewiąte złoto Usaina Bolta

Usain Bolt zdobył swój dziewiąty złoty medal olimpijski, triumfując ze sprinterami Jamajki w sztafecie 4x100 m. W Rio de Janeiro srebrny medal wywalczyli Japończycy, a brązowy Kanadyjczycy po dyskwalifikacji USA.

Sprawdź klasyfikację medalową

Rio 2016. Podwójna złota medalistka olimpijska w szabli - Jana Jegorian [ZDJĘCIA]