Rio 2016. Bolt i de Grasse wymieniają uśmiechy. Finał 200 m bez Gatlina

Usain Bolt i Andre de Grasse zrobili małe show ma finiszu biegu półfinałowego na 200 m, gdy obaj niemal równo przekraczali linię mety i wymieniali uśmiechy. Sensacją jest odpadnięcie kandydata do medalu Amerykanina Justina Gatlina.

Jamajczyk, który jest dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim na tym dystansie, prowadził zdecydowanie od wyjścia na prostą, na 50 metrów przed metą zaczął się w swoim stylu rozglądać. Z półfinałowych rywali za wygraną nie dał jedynie Kanadyjczyk Andre de Grasse. Pędził za Boltem, ten go dostrzegł i ostatnie kilka metrów obaj przebiegli patrząc sobie w oczy i wymieniając uśmiechy. Bolt 200 metrów przebiegł w 19,78, Kanadyjczyk był zaledwie 0,2 sekundy wolniejszy.

Sensacją półfinałów jest odpadnięcie Justina Gatlina. Amerykanin, który za cel postawił sobie odebranie złota Boltowi, zajął trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowy - bezpośredni awans dawały dwie pierwsze lokaty. Gatlin osiągnął czas 20,13, a lepsze wyniki uzyskali Brytyjczyk Adam Gemili - 20,08 i reprezentujący Turcję Ramil Guliyev - 20,09, którzy awansowali jako dwaj zawodnicy spoza czołowych dwójek w trzech biegach półfinałowych. W półfinale zabraknie też Jamajczyka Yohana Blake'a.

Finał 200m mężczyzn w czwartek.

Zobacz wideo

Jedna z najpiękniejszych historii IO w Rio. Wzruszająca rywalizacja i pomoc! [ZDJĘCIA]

Więcej o: