Rio 2016. Sofia Ennaoui w finale na 1500 metrów

Świetny finisz na ostatniej prostej, efektowny pad na metę, a wreszcie awans do finału z czasem. - Stać mnie na pierwszą ósemkę - deklaruje 20-letnia Ennaoui.

- Trenerze, wiem że trener ogląda, przepraszam za złą taktykę - wykrzyczała Ennaoui po półfinałach przed kamerą TVP.

Polka przez większą cześć dystansu biegła na końcu, dopiero na ostatnim okrążeniu zaczęła przesuwać się do przodu. Mijała kolejne rywalki, ale na metę wpadła szósta. Do finału kwalifikowało się po pięć pierwszych zawodniczek z każdego biegu i dwie spośród pozostałych z najlepszymi czasami, więc Polka musiała czekać na wynik drugiego półfinału.

- Czułam się średnio, gorzej niż w eliminacjach. Na 100 m przed metą widziałam, że mam szansę na piąte miejsce i dałam z siebie wszystko. Potem tylko patrzyłam, czy jestem piąta, a potem na klęczałam na kolanach i modliłam się do Boga by się zakwalifikować - mówiła rozemocjonowana.

Drugi półfinał wygrała rekordzistka świata Etiopka Genzebe Dibaba, ale kolejne zawodniczki miały sporą stratę. Polka zakwalifikowała się z czasem 4:05.29. Do finału nie weszły Danuta Urbanik (4:11.34) i Angelika Cichocka (4:17.83).

Finał odbędzie się w środę o 3:30 polskiego czasu. - W finale powinno być lepiej. Wiedziałam, że dziś będzie najgorzej, bo robiliśmy takie testy z trenerem. Stać mnie na pierwszą ósemkę.

Zobacz wideo

Rio 2016. Seksafera w brazylijskiej kadrze. Ingrid Oliveira wyrzucona z wioski [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA