Igrzyska w Rio. Hosszu i Phelps pokonani! Kosmiczny rekord świata Ledecky

Katinka Hosszu nie zdobyła swojego czwartego złota na igrzyskach w Rio. W finale na 200 m stylem grzbietowym po fenomenalnym finiszu wyprzedziła ją rzutem na taśmę Amerykanka Madeline Dirado. Swojego piątego złota nie wywalczył Michael Phelps, który na 100 m motylkiem przegrał z reprezentantem Singapuru. Rekord świata na 800 m stylem dowolnym pobiła Katie Ledecky.

100 m motylkiem. Phelps pokonany

Michael Phelps nie zdobył swojego piątego złota na igrzyskach w Rio. Amerykanin walczył o swoje 23. złoto olimpijskie w karierze, ale przegrał z Josephem Schoolingiem z Singapuru (50.39). Co ciekawe, na podium stanęło aż czterech pływaków, bo przyznano trzy srebrne medale. Oprócz Phelpsa zdobyli je Chad Le Clos i Laszlo Cseh (wszyscy 51.14).

Phelps z Singapurczykiem Schoolingiem w 2008 roku

200 m stylem grzbietowym. Hosszu nie zdobyła czwartego złota

Na jednych igrzyskach cztery złota zdobyła tylko jedna kobieta - Kristin Otto z NRD w 1988 roku. Szansę na powtórzenie tego wyczynu miała węgierska pływaczka Katinka Hosszu, która do piątku zdobyła trzy złota. W swoim ostatnim finale na igrzyskach w Rio prowadziła niemal do samego końca, po fenomenalnym finiszu niespodziewanie wyprzedziła ją o 0,6 sekundy Amerykanka Madeline Dirado. Brąz zdobyła Kanadyjka Hilary Caldwell.

800 m stylem dowolnym. Rekord świata Ledecky

Swoje czwarte złoto olimpijskie, a trzecie na igrzyskach w Rio wywalczyła Katie Ledecky. 19-letnia Amerykanka pobiła rekord świata z czasem 8:04.79. Była lepsza od srebrnej medalistki Jazz Carlin o 12 sekund! Brąz powędrował do Węgierki Boglarki Kapas.

50 m stylem dowolnym. Kolejne złoto dla USA

W ostatnim piątkowym finale 35-letni Amerykanin Anthony Ervin zdobył złoto na 50 m stylem dowolnym. Drugie miejsce zajął Francuz Florent Manaudou, a trzeci był reprezentant USA Nathan Adrian. Ervin sięgnął po złoto olimpijskie po 16 latach. Wcześniej triumfował w Sydney.

Zjawiskowe kaski chińskich kolarzy torowych [ZDJĘCIA]

Więcej o: