Igrzyska olimpijskie 2016. 21. złoty medal Phelpsa, horror siatkarzy i porażka Williams, czyli podsumowanie nocy w Rio

Michael Phelps w nocy z wtorku na środę dołożył dwa kolejne złote medale olimpijskie do swojej bogatej kolekcji. Polscy siatkarze przeżyli horror w meczu z Iranem, który skończył się przepychanką. Niespodziewanie w 3. rundzie tenisowego turnieju kobiet odpadła Serena Williams.

1. Horror i przepychanka w meczu siatkarzy

Polska mogła wygrać z Iranem łatwo i przyjemnie, ze świadomością, że to co ważne, przyjdzie w przyszłym tygodniu, ale nie wszystko poszło dobrze, począwszy od trzeciego seta. A na koniec musiała obronić dwie piłki meczowe w tie-breaku, denerwować się przy nieskutecznym challenge'u Irańczyków, ale ostatecznie wygrała drugi mecz na igrzyskach (3:2).

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

Po meczu doszło do starcia przy siatce, incydentu, który zaważył na atmosferze pomeczowej. Zawodnicy skoczyli do siatki, kapitan Michał Kubiak spojrzał nie tak, i pokazał palcem w stronę rywali, po drugiej stronie ktoś wziął rozpęd i szarpnął siatkę, aby przestraszyć Kubiaka. A potem trzeba było obie grupy rozdzielać.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

2. Phelps, Phelps i długo, długo nic...

Amerykański pływak Michael Phelps zdobył już 21 złotych medali olimpijskich. We wtorek w Rio de Janeiro w ciągu nieco ponad godziny wywalczył dwa - najpierw na 200 m st. motylkowym, a potem razem z kolegami w sztafecie 4x200 m st. dowolnym.

W brazylijskich igrzyskach pływak z Baltimore odbierał już złoty medal w niedzielę, po zwycięstwie w sztafecie 4x100 m st. dowolnym. 31-letni Phelps do historii przeszedł zdobywając osiem złotych medali podczas igrzysk w Pekinie, osiem lat temu. Cztery lata wcześniej w Atenach sześciokrotnie stał na najwyższym stopniu podium, a w 2012 roku w Londynie czterokrotnie.

Phelps jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii. Łącznie w dorobku ma 25 krążków. Jego dorobek uzupełniają po dwa srebrne i brązowe.

3. Porażka Williams

Mistrzyni igrzysk w Londynie i liderka rankingu światowego Amerykanka Serena Williams odpadła w trzeciej rundzie olimpijskiego turnieju tenisistek w Rio de Janeiro. Przegrała z Ukrainką Jeliną Switoliną (nr 15.) 4:6, 3:6. Wcześniej Serena wraz z siostrą Venus, trzykrotne złote medalistki olimpijskie w deblu, uległy w swym pierwszym meczu Czeszkom Lucie Safarovej i Barborze Strycovej 3:6, 4:6.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

4. Niesamowite pływaczki

19-letnia Węgierka Katinka Hosszu do dwóch złotych medali (na 400 metrów stylem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym), dołożyła trzeci. Tym razem okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Trzeci medal (drugi złoty) zdobyła z kolei Katie Ledecky. Amerykanka po emocjonującym wyścigu okazała się minimalnie lepsza od Szwedki Sarah Sjostrom.

5. Fijałek i Prudel pod ścianą

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel doznali drugiej porażki w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro. Polacy w środowym spotkaniu grupy E przegrali z Holendrami Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem 1:2 (17:21, 21:19, 9:15). Na koniec fazy grupowej zmierzą się w czwartek z chilijskimi kuzynami Marco i Estebanem Grimaltami. Do 1/8 finału awansują bezpośrednio ekipy z pierwszych dwóch miejsc w sześciu grupach i dwie drużyny z trzecich lokat z najlepszym bilansem. Reszta par, które uplasują się w tabeli na trzeciej pozycji, wystąpi w barażu o awans do czołowej "16".

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

Sprawdź klasyfikację medalową

Zobacz wideo
Więcej o: